#FINOALLAFINE

Relacja z XVI Wakacyjnego Zlotu Kibiców Juventusu

Wakacyjny Zlot Kibiców Juventusu po raz pierwszy zawitał do województwa warmińsko-mazurskiego. XVI edycja najważniejszego wydarzenia integrującego polskich fanów Starej Damy rozpoczęła się 24 sierpnia 2018 roku. Już około godziny 17 w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego „Hartek” dało się poczuć wyjątkową atmosferę. Wokół recepcji gromadziło się wiele osób w biało-czarnych koszulkach. Po krótkim zapoznaniu wszyscy ruszyli do swoich kwater. Minęła niespełna godzina i między gości wkroczył sam Cristiano Ronaldo, by zaprosić uczestników zlotu na uroczystą kolację. Organizatorzy, czyli zarząd Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 , przywitał wszystkich zgromadzonych i rozpoczęła się integracja pełna dyskusji, przyśpiewek oraz tańców. Zabawa trwała do białego rana!

Mimo zmęczenia uczestnicy zlotu wstali już po godzinie 10 rano. A raczej – nazwijmy to dosadniej – zwlekli się z łóżek, by wziąć udział w klasycznym turnieju piłki nożnej. Choć na boisku stawili się nieco później, niż było w planach, rozgrywki odbyły się bez przeszkód. W trakcie emocjonujących spotkań trwał konkurs na… najlepiej ubranego bramkarza. Oto przebieg turnieju:

DRUŻYNY:

  • Poznań (Paweł D., Karol, Maksym, Bartek, Jakub, Dawid)
  • Aczytoważne (Szymon, Marcin, Tomasz F., Krzysiek, Marek Sw.)
  • RKS SODON (Paweł P., Konrad, Tomasz N., Robert, Filip, Adrian K.)
  • Pędzące Imadła (Paweł K., Adrian J., Michał, Dawid, Mateusz)

MECZE LIGOWE (w nawiasie strzelcy bramek):

Poznań 0:1 Aczytoważne (Szymon)
RKS SODON 0:2 Pędzące Imadła (Paweł K., Michał)
Poznań 4:0 RKS SODON (Bartek (hat-trick), Maksym)
Aczytoważne 1:0 Pędzące Imadła (Tomasz F. )
Poznań 1:0 Pędzące Imadła (Jakub)
Aczytoważne 4:0 RKS SODON (Marcin (hat-trick), Krzysiek)

PÓŁFINAŁY

Poznań 1:2 Aczytoważne (Maksym – Marcin, Krzysiek)
RKS SODON 1:3 Pędzące Imadła (Filip – Dawid x2, Michał)

MECZ O 3. MIEJSCE

Poznań 0:0 RKS SODON [Ostatecznie]

FINAŁ

Aczytoważne 0:0 (k. 3:1) Pędzące Imadła (Krzysiek, Szymon, Tomasz F. – Dawid)

Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Aczytoważne, którzy w finale pokonali Pędzące Imadła. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar wyprodukowany w specjalistycznej jednostce w Finlandii. Trzecie miejsce zajęły ex aequo ekipy Poznania i RKS SODON, które z powodu długoletniej przyjaźni postanowiły nie rozgrywać ostatniego meczu turnieju. Warto nadmienić, że po wielu latach została przerwana hegemonia Wrocławia, a najlepszym strzelcem został Marcin – nagrodzony za swój wyczyn piłką Juventusu.

Po powrocie do ośrodka uczestnicy udali się na wspólny, dwudaniowy obiad, a następnie obejrzeli transmisję meczu Juventus FC – SS Lazio. Nikłe emocje na murawie działały na niektórych jak leki nasenne, ale Juventini umilali sobie czas dyskusjami i śpiewami. Wszyscy doświadczyliśmy też wyjątkowego zachodu słońca oraz arcymistrzowskiego pokazu tanecznego jednego z uczestników, który okazał się zawodowym trenerem tańca.

W niedzielę wiele osób musiało już wracać do domów, ale po namowach postanowili zostać z nami kilka godzin dłużej. Pozwoliło to na rozegranie miniturnieju siatkówki plażowej. Przystąpiły do niego cztery drużyny, które udowodniły, że podczas takich spotkań najważniejsza jest zabawa. Wesołym sytuacjom nie było końca, zwłaszcza w czasie przerw technicznych. Poniżej prezentujemy nazwy zespołów wraz z wykazem zwycięstw:

  • Żona Patola Z
  • Aczytoważne Z
  • Poznań Z
  • Tinder Bueno Z, Z, Z

Zwycięzcy turniej nie zostali jednak wyłonieni wyłącznie na podstawie boiskowych wyników. Najpierw spośród trzech drużyn została wylosowana ekipa Poznania, która miała zmierzyć się w finale z zespołem Tinder Bueno, a następnie okazało się, że o triumfie zadecyduje… gra w papier, kamień, nożyce. Pojedynek w iście westernowym stylu rozegrał się przy przeboju zespołu Survivor „Eye Of The Tiger” oraz w obecności dużej grupy fanów przyglądających się tej zaciętej rozgrywce. Zwycięzcy z drużyny Tinder Bueno (Marek So., Marta, Tomasz F., Jakub, Dariusz) oraz najpozytywniejszy gracz turnieju (Tomasz F.) i zwycięzca plebiscytu fair-play (Paweł D.), otrzymali licencjonowane, praktyczne, gadżety Juventusu. W zlotowych rozgrywkach po raz pierwszy został użyty system VAR.

Zwieńczeniem rywalizacji był konkurs wiedzy. Tym razem dotyczył on zarówno Juventusu w Serie A, jak i samej historii rozgrywek. Formuła „1 z 10” przyniosła wiele emocji, zwłaszcza że w roli Tadeusza Sznuka wystąpiła maskotka zlotu o pseudonimie Poli. W konkursie wystartowało siedem par. Tradycji stało się zadość i wygrała ekipa z Warszawy (Paweł K. i Marcin), ale nagrody trafiły również w ręce dwóch innych zespołów (Dariusz z Jackiem oraz Tomasz z Markiem Sw.), które dotarły do finału. Pula nagród przekroczyła 500 zł. Chwilę później Juventini zgromadzili się przy specjalnej wiacie, gdzie po rozpaleniu ogniska kulturalnie smażyli kiełbaski, upajając się ostatnimi chwilami kończącego się zlotu.

Następnego ranka ostatni goście wspólnie zjedli śniadanie i po niekończących się uściskach oraz przyśpiewkach rozjechali się do domów.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc i obecność, a szczególnie tym, którzy byli na naszym wydarzeniu pierwszy raz. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Fino alla fine.

Więcej informacji o działalności Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 znajdziecie na www.bianconeri48.pl !

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Najnowsze aktualności

Locatelli nie wystarczy?

Tacchinardi: Wierzyłem w Sarriego

Kozłowski przykuł uwagę

Jak wykorzystać kartę Ruganiego?

9,5 mln prowizji dla agentów piłkarzy Juve

Buffon: Wiem co mnie czeka w Serie B

“Bez scudetto zostanie pożegnany”

Spotkanie Juve-Sassuolo

Bez niespodzianek w grupie śmierci

37 Campioni D'Italia