#FINOALLAFINE

Książki

Juventus
“Historia w biało-czarnych barwach”

Informacje o wydaniu:

Autor: Adam Digby
Tytuł oryginału: Juventus: A History in Black and White
Tłumaczenie: Marcin Nowomiejski
Data wydania: listopad 2016
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 328
Oprawa: twarda
Wkładka zdjęciowa: tak
ISBN: 978-83-7924-551-2

La Juve siamo noi! Historia Juventusu, jednego z najlepszych klubów świata i jednego z najstarszych na Półwyspie Apenińskim, to tak naprawdę opowieść o dziejach włoskiej piłki. Znany jako La Vecchia Signora (Stara Dama) klub to perfekcyjna mieszanka stylu, kunsztu i umiejętności z bezwzględną determinacją i wolą zwycięstwa.

W swojej książce Adam Digby przybliża najważniejsze momenty w blisko 120-letniej historii Juve, przedstawia sylwetki klubowych legend i piłkarzy, którzy sprawili, że o Juventusie mówi się nieprzerwanie jako o najlepszym włoskim zespole.

W tej opowieści autor opisuje wielkie triumfy, jak i bolesne porażki, a także porusza jeden z najtrudniejszych tematów: degradację do Serie B, odebranie tytułów mistrzowskich wywalczonych na początku XXI w. oraz mozolny powrót Bianconerich na szczyt.

To prawdziwa biblia każdego, kto uważa się za kibica Starej Damy!

Przetłumaczona przez nas i wydana we współpracy z Wydawnictwem SQN książka jest wyjątkowa z wielu powodów – również dlatego, że na jej okładce znalazły się nazwiska ponad 1300 kibiców Starej Damy z całej Polski.

“O takich książkach zwykle pisze się: ‘obowiązkowa lektura’. Zawiera opis powstania klubu,rozwoju, skomplikowanych losów, przypomina największe sukcesy i porażki drużyny, przedstawia jej najważniejsze postaci. Słowem: klasyka gatunku. Nad ponad 120-letnią historią klubu pochyla się Adam Digby, pracujący dla beIN Sports oraz piszący dla magazynu Four Four Two i portalu Bleacher Report. W 21 rozdziałąch opowiada m.in. o wczesnych latach Juve, związanego przez wiele lat z klanem Agnellich, legendarnych zawodnikach i trenerach, tragedii na stadionie Heysel, tragicznej śmierci Gaetano Scirei, degradacji do Serie B i powrocie na szczyt włoskiego futbolu”.

Jerzy Filipiuk, Gazeta Krakowska

37 Campioni D'Italia