Juventus – Barcelona 1:1

Juventus nie wykorzystał atutu własnego boiska i w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów zremisował 1-1 z FC Barcelona.
Juventus przeważał przez większą część spotkania i udowodnił to bramką Montero w 18 minucie. Potem nadal na boisku niepodzielnie panował Juve. Zwłaszcza w środku pola. Barcelona nie miała okazji poważnie zagrozić bramce Buffona.
W drugiej połowie Juventus oddał trochę pola gościom, jednak nadal był stroną przeważającą. Udało im się stworzyć parę groźnych akcji, ale po żadnej z nich piłka nie wylądowała w siatce Bonano.
Niestety pod koniec spotkania chwila nieuwagi obrony Bianconerich skończyła się utratą bramki. W doliczonym już czasie doskonałą okazję miał Di Vaio jednak wynik nie uległ już zmianie.
W rewanżu na Camp Nou, 22 kwietnia, faworytem będzie oczywiście zespół Barcelony.

Bramki: 16′ Montero (Juventus), 78′ Saviola (Barcelona)

Juventus: Buffon – Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta (Zalayeta 67) – Camoranesi, Tacchinardi, Tudor (Birindelli 60), Davids; Nedved – Del Piero (Di Vaio 82)

Barcelona: Bonano – Reiziger, Gabri, De Boer, Puyol – Overmars (Luis Enrique 84), Motta, Xavi (Gerard 73), Riquelme (Mendieta 66) – Saviola, Kluivert