Juventus w pierwszym meczu…

Juventus w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów przegrał z Realem Madryt 1-2.
Przez większość spotkania przeważał Real, co udokumentował bramką Ronaldo w 23 minucie. Juventus ograniczał się do sporadycznych ataków. Zupełnie niewidoczny był Del Piero, a Pavel Nedved, na którego przede wszystkim liczyli kibice Juve nie miał dzisiaj swojego dnia. David Trezeguet pojawił się przy jednej akcji – niestety piłka wyszła na róg, czego nie zauważył sędzia z Norwegi, Hauge.
I kiedy zanosiło się, że po pierwszej połowie Real będzie prowadził 1-0, obrona gości popełniła błąd, który skrupulatnie wykorzystał Trezeguet. Niestety do końca meczu nie widać go było na boisku.
W drugiej połowie reprymenda Lippiego w szatni Juve podziałała mobilizująco i obraz gry uległ zmianie. Teraz Juve częściej zagrażał bramce Casillasa. Z dobrej strony pokazał się Zambrotta, który w pierwszej połowie popełniał dużo błędów. Nadal niewidoczny był Nedved i Del Piero. Piłkarzom Juve brakowało zdecydowania i szybkości. Niestety zostali oni ukarani drugą bramką. Tym razem potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Roberto Carlos. Wprawdzie w tym samym momencie aż trzech piłkarzy znajdowało się na pozycji spalonej, ale po konsultacji z liniowym sędzia uznał, że była to pozycja pasywna.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Nie pomogła nawet zmiana Camoranesiego za Tudora i Di Vaio za Nedveda.
Przed meczem rewanżowym (14 maja na Delle Alpi) trener Lippi będzie miał dużo roboty.

Real – Juventus 2:1
23′ Ronaldo, 73′ Roberto Carlos – 45′ Trezeguet

Real (4-2-2-2): Casillas; Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos; Makelele, Guti; Figo, Zidane; Morientes (80′ Solari), Ronaldo (50′ Portillo).

Juventus (4-3-1-2): Buffon; Thuram, Ferrara, Iuliano (46′ Pessotto), Birindelli; Zambrotta, Conte, Tudor (80′ Camoranesi); Nedved (82′ Di Vaio); Del Piero, Trezeguet.

Kartki (żółte): Birindelli, Iuliano, Zambrotta, Conte, Ferrara

Sędzia: Hauge (Norwegia)