Juventus w swoim pierwszym…

Juventus w swoim pierwszym meczu towarzyskim z okazji tournee po USA zremisował z Barceloną 2-2.
Aby dodać urokowi imprezy organizatorzy zafundowali kibicom konkurs rzutów karnych, w których lepsi okazali się piłkarze z Barcelony.
Mimo, że Stara Dama prezentowała przyjemniejszy dla oka futbol i stwarzała groźniejsze sytuacje po pierwszej połowie wygrywali Katalończycy 2-0 po bramkach Savioli (w tym jednej z karnego, którego nie powinno być).
W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali wielu zmian. Lippi wymienił praktycznie całą jedenastkę na boisku pozostawiając wspaniale grających Appiah i Buffona oraz będącego jeszcze nie w szczytowej formie Del Piero.
Kiedy wydawało się, że Barca “zrewanżuje” się za wyeliminowanie z ostatnich rozgrywek Ligi Mistrzów, dwie bramki w ciągu dwóch minut strzelili Di Vaio i Miccoli.
Kolejny mecz Juve zagra z Manchesterem 31 lipca o godzinie 20 czasu lokalnego czyli o drugiej w nocy czasu polskiego. Transmisję LIVE zapowiada stacja Polsat Sport.

Juventus – Barcelona 2:2
86′ Di Vaio, 87′ Miccoli – 28′(kar.), 41′ Saviola

KARNE: 5-6
Juventus: Miccoli, Di Vaio, Maresca (pudło), Fresi, Camoranesi, Appiah i Pesotto (pudło),
Barcelona: Luis Garcia (pudło), Dani, Reiziger, David Sanchez, Iniesta, Ronaldinho i Puyol.