Juventus nie bez problemów…

Juventus nie bez problemów pokonał 3:2 ostatnią drużynę w tabeli Serie A – Anconę.
Mimo iż podopieczni Lippiego prowadzili już 3:0 mecz mógł zakończyć się remisem!
W pierwszej połowie przewaga była po stronie gości, jednak to Ancona pierwsza miała okazję i tylko dzięki interwencji Montero (wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej) nie padła bramka. Parę minut później było już 1:0 dla Juve. W zamieszaniu podbramkowym Miccoli wpakował piłkę do siatki mimo interwencji jednego z obrońców który wybił piłkę ręką już z bramki. Sędzia nie dał się zmylić i wskazał środek boiska. Po paru minutach było już 2:0. Ponownie w akcji Miccoli, który z rzutu rożnego podał do Zambrotty, a ten nie dał żadnych szans Scarpiemu.
Tuż po przerwie znów w akcji dwójka Zambrotta – Miccoli. Tym razem podawał ten pierwszy a akcję strzałem z głowy wykończył drugi.
I kiedy wydawało się, że Juventus spokojnie dowiezie wysokie prowadzenie do końca strzałem z głowy Buffona pokonał Viali. Mimo tej bramki Juventus rozluźnił się jeszcze bardziej i w ostatniej minucie regulaminowego czasu bramkarza Juve pokonał Ganz. Końcówka była trochę nerwowa jednak Anconie zabrakło już czasu aby strzelić wyrównującego gola.

Ancona 2:3 Juventus
57′ Viali, 90′ Ganz – 29′ Miccoli, 44′ Zambrotta, 49′ Miccoli

Ancona (3-4-2-1): Scarpi – Bilica, Viali, Milanese – Russo (70′ Beretta), Andersson, Carrus, Lombardi – Sommese (53′ Sommese), Poggi (53′ Ganz) – Hubner

Juventus (4-4-2): Buffon – Birindelli, Ferrara, Montero, Zambrotta – Appiah (76′ Iuliano), Maresca, Tacchinardi (70′ Conte), Davids – Di Vaio (66′ Trezeguet), Miccoli