Inter – Juventus 2:2 (k. 4-5)

Juventus pokonał po rzutach karnych Inter Mediolan i awansował do finału Pucharu Włoch, gdzie od wczoraj czeka już Lazio Rzym.
Bianconeri ruszyli do ataku już od pierwszych minut, niestety zaniedbując obronę. Jeden błąd i po siedmiu minutach z prowadzenia cieszył się Inter. Obraz gry jednak się nie zmienił – Juventus atakował, Inter co jakiś czas wyprowadzał kontry, z których większość po błędach defensywy cudem kończyła się słupkiem, poprzeczką czy też innym fartem. Wreszcie w 41. minucie po szybkiej i ładnej akcji piłkę do pustej bramki skierował Tudor i od razu został zmieniony przez Trezegueta.
Druga połowa wcale nie różniła się od pierwszej. Lippi posłał na boisko kolejnych dwóch jokerów, co szybko przyniosło skutek. W 77. minucie za faul na Nedvedzie boisko musiał opuścić Cordoba. Minutę później po rzucie rożnym Miccolego precyzyjną główką trafił do siatki Del Piero. Nic nie wskazywało na zmianę rezultatu, sędzia już trzymał gwizdek w ustach, kiedy po dośrodkowaniu Stankovica piłkę uderzył Emre. Chimenti próbował łapać, jednak przeszkodził mu w tym Montero. Dobitka Adaniego była bezbłędna. Juventus nie wznowił już gry, arbiter zarządził dogrywkę. Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. W konkursie rzutow karnych Juventus był lepszy od Interu. Żaden piłkarz Starej Damy nominowany do wykonywania jedenastek nie pomylił się. Błąd za to popełnił Vieri, którego strzał obronił Chimenti. Mecze finałowe odbędą się 17 marca i 12 maja.

7′ Adriano, 90’+5 Adani – 41′ Tudor, 78′ Del Piero

Karne: Farinos gol (1:0), Del Piero gol (1:1), Adriano gol (2:1), Maresca gol (2:2), Stankovic gol (3:2), Nedved gol (3:3), Helveg gol (4:3), Legrottaglie gol (4:4), Vieri broni Chimenti (4:4), Miccoli gol (4:5)

Inter (3-4-3): Fontana – Cordoba, Adani, Cannavaro (9′ Van Der Meyde (61′ Emre)) – Helveg, Farinos, Stankovic, Zanetti J. – Kily Gonzalez (46′ Pasquale), Vieri, Adriano
Juventus (4-4-2): Chimenti – Ferrara, Legrottaglie, Montero, Pessotto (64′ Nedved) – Appiah, Tudor (43′ Trezeguet), Maresca, Zambrotta – Miccoli, Di Vaio (66′ Del Piero)

Kartki: Cordoba (czerwona 77′), Adani – Ferrara, Zambrotta, Del Piero