Juventus przegrał pierwszy mecz…

Juventus przegrał pierwszy mecz finału Pucharu Włoch. W pierwszej połowie Bianconeri posiadali zauważalną przewagę, jednak za wyjątkiem dwóch czy trzech sytacji nie potrafili zagrozić bramce Lazio. Od czasu do czasu groźne ataki przeprowadzali gospodarze. Jeden z nich zakończył się nawet słusznie nie uznanym golem – Chimenti ustawił się w polu bramkowym, aby złapać lecącą z wysoka piłkę, lecz nagle pojawił się Corradi, który zamiast piłki, do siatki skierował bramkarza Juve. W drugiej połowie Lazio zaczęło przejmować inicjatywę. Punktem zwrotnym był faul Chimentiego w polu karnym, za co Collina podyktował jedenastkę. Chimenti zrehabilitował się w najlepszy możliwy sposób broniąc strzał Cesara. Od tego momentu Lazio grało coraz pewniej i już kilka minut później cieszyło się z prowadzenia. Nie musieli też długo czekać na drugą bramkę. Do siatki ponownie trafił Fiore. Juventus był po prostu bezsilny i zawodnikom zaczęły puszczać nerwy. Za zupełnie niepotrzebny i bezmyślny brutalny faul boisko opuścił Tudor. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.
Realnym rezultatem był bezbramkowy remis, jednak Bianconeri przypłacili stratą dwóch goli gapiostwo i niezdecydowanie w defensywie. O zdobycie choć jednej bramki było bardzo ciężko, biorąc pod uwagę jednoosobowy atak i brak większej ilości graczy, którzy mieliby pomysł na składną akcję i potrafiliby to zrealizować.
Odrobienie strat w rewanżu będzie niezwykle trudne, jednak nie niemożliwe. Cała nadzieja w zawodnikach, którzy powrócą po kontuzji.

Lazio – Juventus 2:0
59′ Fiore, 80′ Fiore

Lazio (4-4-2): Sereni – Oddo, Stam, Couto, Favalli – Fiore, Giannichedda, Liverani, Cesar (89′ Zauri) – Corradi, Muzzi (46′ Inzaghi)
Juventus (4-4-1-1): Chimenti – Thuram, Tudor, Legrottaglie, Pessotto – Camoranesi (81′ Bartolucci), Tacchinardi, Conte (73′ Maresca), Appiah – Nedved – Di Vaio (76′ Palladino)

Żółte kartki: Chimenti, Nedved – Inzaghi
Czerwone kartki: Tudor (82 minuta)