Juve łamie zasady fair play!

Fabio Capello ogłosił, że jego zawodnicy nie będą postępowali zgodnie z zasadami fair play.
Począwszy od jutrzejszego meczu z Lazio, zawodnicy Juventusu nie będą wykopywali piłki poza pole gry, gdy na boisku będzie leżał gracz drużyny przeciwnej. We włoskim futbolu pojawiło się nowe nadużycie. Od faulów taktycznych przeszło się do faulów dla odpoczynku.
Przeciwnicy wiedzą teraz o tym, więc nie mogą powiedzieć, że postępujemy nieuczciwie. Podjęliśmy tą decyzję razem z zarządem, nie wzięło się to z pojedynczego epizodu, ale całej serii zdarzeń.

45 komentarzy
Fabio Pyjtello
19 lat temu

I tak trzymac. Mądra decyzja, całkowicie popieram. Przynajmniej nie powturzy sie sytuacja z meczu z Reggina !!!

seleecta
seleecta
19 lat temu

troche z innej beczki teraz. gdzie jest zapowiedz meczu z lazio??

forza bianco-neri
19 lat temu

Capello wyraźnie powiedział, że "we włoskim fuitbolu", więc na pewno chodzi o serie a, oraz pewnie też puchar włoch... Myślę, że w lidze mistrzów zagrają już fair.

A-narchist
A-narchist
19 lat temu

pierdołami sie zajmujecie .... i dobrze lubie lige wloska wlasnie za to ze jest to najtwardsza liga....tu gra sie twardo i bezkompromisowo , nie ma miejsca dla dziewic itp. mam za to nadzieje ze dzis juve zdobedzie 3 punkty bo milan przegrywajac 0:1 wygral 2:1 a najgorsze jest to ze zdobyli bramke w 89 minucie ....to sa farciarze @#$^*% .

koki90
koki90
19 lat temu

mysle ze zawodnik sam powinien decydowac czy zawodnik druzyny przciwnej symulowal dla odpoczynku i powinien grac dalej czy przeciwnik naprawde zostal sfaulowany a sedzia tego nie zauwazyl i oczywiscie wykopac pilke poza linie boczna :))):]

19 lat temu

No wiecie niby faule i skandale, ale Juve jest klubem z klasa i mimo takich zalosnych zagran powinni ta klase okazac i jednak wybijac.

Cube - fan Juve
19 lat temu

Milan ma giga farta! Gol w 89 czy tam 90 minucie... 🙂 Juve przynajmniej jak ma wygrać, to wygrywa, a nie czeka do ostatniej chwili! 😀

19 lat temu

Pit, masz rację! Twarde Juve rulez!

19 lat temu

Ha, ha! Już wiem, dlaczego Juve jest takie dobre! Wspaniała taktyka, panie Capello! Też ją będę stosował! 😀

19 lat temu

tak milan strzelił w 89 minucie i gra do końca za to juve gra 70 minut i końcówki odpuszcza popatrz sobie na mecz inter juve odp.do cube-fan juve

sycyl
sycyl
19 lat temu

a skąd on bedzie wiedziec które są symulowane faule a które nie chyba ze w ogóle juz nie bedą wykopywac co bedzie przekrętem z strony juve ten zespoł zaczyna sie hańbić doping teraz anty fair play

radzy
radzy
19 lat temu

~Klemens
Własnie o to chodzi ze 90% przypadkow to symulacje. Skoro Juventus ma nie wybijac pilki to napewno nie liczy na to ze druzyna przeciwna bedzie ja wybijala! Mysle ze to jest bardziej korzystne dla Juventusu. Nie zapominajmy tez ze jeszcze na boisku jest sedzia i moze w kazdej chwili przerwac mecz!!!

radzy
radzy
19 lat temu

Capello ma racje, zgadzam sie z nim. Nawet jakpiłkarz ucierpi faktycznie w starciu to chyba wytrzyma te kilka/kilkanaście sekund więcej, a jedna akcja może zadecydowac o końcowym wyniku.

BaTmAn
BaTmAn
19 lat temu

No dziwne....ale to chyba tylko o lige włoską chodzi.....

cierpik
cierpik
19 lat temu

i wlasnie nasz trener dazy do tego zeby fair play bylo przestrzegane! i nie bojcie, jak trzeba bedzie pilke wykopac na aut, to nasz zespol na pewno tak zrobi.

grzesiekk84
grzesiekk84
19 lat temu

Hmmm. Trochę zbyt kategoryczne to stwierdzenie. Jeżeli to był tylko straszak i Juve będzie tak postępowało tylko w sytuacjach wątpliwych (tzn zawodnicy i/lub trener uznają że kontuzja jest symulowana) to zgoda. Natomiast jeżeli tak jak to wynika z wypowiedzi trenera nie będą piłki wybijać nigdy to jestem stanowczo przeciw!

bartus
bartus
19 lat temu

bardzo dobrze jak hamstwo to hamstwo :);)

umek
umek
19 lat temu

hmm, trudno sie mówi, tylko żeby potem lazio nie powiedziało że przegrało bo juve nie gra fair play

Capitan
Capitan
19 lat temu

Chcialem jeszcze wytlumaczyc o co biega:
Faul dla odpoczyneku oznacza celowe symulowanie urazu dla uzyskania czasu przez wybicie pilki poza boisko przez zawodnika grajacego fair play
Faul symulowany to sztuka aktorka polegajaca na wymuszeniu u arbitra decyzji o faul rzekomo popelniony na symulujacym

Capitan
Capitan
19 lat temu

Jest w tym troche racji i z doswiadczenia wiem, ze takie sytuacje naduzywania zasad fair play niepotrzebnie poteguja napiecie na boisku. Mysle jednak ze nie nalezy rezygnowac z tej reguly. Moze miec miejsce sytuacja gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Nikomu tego nie zycze ale wszyscy wiemy ze to sie zdaza.

19 lat temu

Oj nieładnie nieładnie.Takie teksty moga wpłynąć na opinie Juventusu,która ostatnio ejtak została zszargana.

19 lat temu

nie wiem co się stało Capello i Moggiemu ale coś musiało skoro podjęli taką decyzję.

Klemens
Klemens
19 lat temu

--> Radzy

Wlasnie to, co mowisz, to esencja gry nie fair. Jezeli zawodnik jest naprawde kontuzjowany i nie wiadomo, czy uczestniczy w grze, czy tez nie, to * jest nie wybic pilki! Co gdyby nasz pilkarz zostal kontuzjowany, a rywal by nie przerwal gry i strzelil bramke, bo ta "akcja mogla zadecydowac o koncowym wyniku"???

prosze bez wulgaryzmów - karteczka - oskar8

Klemens
Klemens
19 lat temu

Hmmmm...

Troche racji Fabio na pewno ma, ale osobiscie mimo wszystko nie podoba mi sie ta decyzja. Fair play winno byc przestrzegane!

Pavon
Pavon
19 lat temu

To jest dobra decyzja. Denerwuje mnie jak widze ze zawodnicy sciemniaja. A najgorsze jest to kiedy w sytuacji gdy zespol wybija pilke zgodnie z zasada fair play widzac ze zawodnik przeciwnej druzyny lezy na murawie to tamten klub nie gra juz fair play tylko wybija pilke na aut jak najblizej pola karnego tej druzyny ktory wybila pilke pierwsza, gra pressingiem i probuje odrazu strzelic bramke. Dlatego dobrze ze Capello wraz z calym sztabem na to sie zdecydowal, nie ma co patrzec na inne zespoly co o tym sadza 🙂

19 lat temu

decyzja trenera i klubu została ogłoszona oficjalnie - informacja ta obiegła dawno cały świat - po prostu przeciwnicy Juve nie będą ryzykowali zabawy w udawane kontuzje, bo będą wiedzieli, że Juve może nie przerwać akcji.a gdy kontuzja przydarzy się naprawdę, Juve na pewno wybije piłkę - kłaść będą się tylko Ci, którzy nie udają.myślę, że decyzja jest rozsądna - gdyby wszyscy myśleli podobnie, futbol byłby paradoksalnie bardziej fair

wErOn
wErOn
19 lat temu

"faulów dla odpoczynku" chyba faulów symulowanych, a nie dla odpoczynku =)

Bany_DG
Bany_DG
19 lat temu

hehe Fabio pokazał pazurki i DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!!!!

TomiQ
TomiQ
19 lat temu

troche racji w tym jest napewno!!!!!!Ale jak grać to grac fair play!!Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce meczowej.