Rossi ostrzega kluby

Guido Rossi (na zdjęciu) ostrzegł kluby chcące odwołać się do TAR. Według komisarza FIGC może to spowodować wykluczenie z europejskich pucharów: “Odwoływanie się do sądu powszechnego lekceważąc sąd sportowy może ponieść za sobą wielkie ryzyko. W takim przypadku regulamin przewiduje wyłączenie z rozgrywek.
Jest to swoiste ultimatum dla drużyn wmieszanych w aferę Calciopoli, a zwłaszcza dla Juventusu, Lazio, Milanu i Fiorentiny. Rossi dodaje, że FIFA wyraziła już swoją opinię w liście od prezydenta Blattera, przesłanego do prezydenta CONI Gianniego Petrucciego.
Oto cytat z listu przekazanego w lipcu Rossiemu: “Z tego co jest nam wiadome po ogłoszeniu wyroku pierwszej istancji sądu sportowego, zainteresowane kluby odwołały się od wyroku, a decyzja sądu drugiej instancji zostanie ogłoszona jutro, 25 lipca 2006 r. Z oświadczeń wydanych przez zamieszane kluby wynika, iż w razie niekorzystnego wyroku mają one zamiar zwracać się do trybunałów sądu powszechnego we Włoszech lub do TAS w Lozannie. Ewentualne odwołanie do TAS będzie jedyną procedurą, którą zaakceptuje FIFA.
W związku z tym, czujemy się w obowiązku przypomnieć aby kluby nie odwoływały się do sądów powszechnych. Zarówno sąd sportowy FIGC jak i TAS zapewniają pełną gwarancję, iż sprawa została przeprowadzona w sposób prawidłowy, skuteczny i szybki. W takim układzie nie jest usprawiedliwione odwoływanie się do sądu powszechnego. W związku z tym należy podkreślić iż, pogwałcenie norm podyktowanych zarówno przez nasz jak i wasz statut, może doprowadzić do poniesienia konsekwencji przez FIGC, łącznie z zawieszeniem (czyli wykluczeniem Włoch z Ligi Mistrzów). Prosimy o poważne potraktowanie wyżej opisanej sytuacji.

www.tgcom.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
42
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: