FIGC: Nie ma rozmów z Juventusem

Włoska Federacja twierdzi, że nie prowadzi żadnych rozmów z drużyną Juventusu, które miały by na celu powstrzymać zespół z Turynu przed złożeniem apelacji do sądów cywilnych.

“Włoska Federacja Piłki Nożnej i Juventus Turyn nie negocjują ze sobą” – czytamy w oświadczeniu FIGC. “Pozycja FIGC w tej sprawie jest taka sama jak do innych klubów zamieszanych w tą aferę. Nasi prawnicy przygotowują odpowiedź, która będzie przedmiotem dyskusji podczas przesłuchania w TAR Lazio” – czytamy dalej.

Juventus w niedziele zakomunikował, że będzie starał się rozmawiać z federacją o możliwości degradacji do Serie B bez żadnych punktów ujemnych. “Jesteśmy w trakcie rozmów z FIGC i jesteśmy gotowi podjać negocjacje z CONI (Włoski Komitet Olimpijski)” – stwierdził prezydent Starej Damy Giovanni Cobolli Gigli.

Rozmowy Juventusu z CONI, które miały miejsce dwa tygodnie temu zakończyły się fiaskiem. W tej sytuacji Bianconeri zdecydowali się na skierowania sprawy do sądów cywilnych mimo tego, że FIGC i FIFA grożą drużynie ze stolicy Piemontu dodatkowymi sankcjami.

Juventus, który zadeklarował, że nie zakończy swojej walki o sprawiedliwość domaga się drastycznej redukcji salda ujemnych punktów lub całkowitego ich umorzenia. Cobolli Gigli dzisiaj będzie przebywał w Rzymie, podczas losowania terminarza rozgrywek Serie B, gdzie ma podtrzymać swoje stanowisko co do negocjacji z FIGC.

www.channel4.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
9
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: