Zambrotta: To powinien być Juventino

Gianluca Zambrotta uważa, że Złota Piłka powinna powędrować jednego z piłkarzy, którzy podczas Mundialu byli jednocześnie zawodnikami Juventusu Turyn. Warunek ten spełniają Buffon, Cannavaro, Thuram, Vieira i sam Zambro. “Najważniejsze jest to, żeby zwycięzcą był któryś z Bianconerich” – powiedział Gianluca. “Bądź co bądź, w finale Mundialu grało nas tam ośmiu.

Zambrotta opuścił Juventus zeszłego lata, po tym, jak Stara Dama została zdegradowana do Serie B. Zasilił szeregi Barcelony i sugeruje, że jest zadowolony z tego wyboru. “Tęsknię za moim krajem i myślę, że to naturalne. Tutaj też jest pięknie, ale zawsze pozostaję jednak obcokrajowcem. Nie tęsknię jedynie do włoskiego futbolu.

Wciąż muszę przystosować się w pełni do nowego otoczenia, ale jestem szczęśliwy, że tu się dostałem. Odkąd tu jestem ani razu nie pomyślałem o ewentualnym powrocie, ale kto wie, co wydarzy się w przyszłości.

Były gwiazdor Bari przyznał też, że nie był zaskoczony faktem, że jego były klub – Juventus – świetnie rozpoczął sezon mimo nowego środowiska i kary punktowej. “Mam nadzieję, że Juventus szybko wróci do Serie A. Grają bardzo dobrze i to mnie nie dziwi. Techniczna wartość drużyny nie ulegała wątpliwości, niebezpieczeństwo tkwiło tylko w czasie, jaki potrzebowali na przystosowanie się do nowego otoczenia” – zakończył Zambrotta.

www.channel4.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
37
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: