Juventus wygrywa tegoroczne derby

Juventus Turyn wygrał tegoroczne derby z Torino. Niemożliwe? A jednak.. Mecz nie toczył się jednak na żadnym ze stadionów, a w Politechnice Turyńskiej, w jednej z tamtejszych auli.

W związku z tym, że konfrontacja obu turyńskich drużyn nie będzie w tym roku możliwa ze względu na konsekwencje skandalu “Calciopoli” i fakt, że Bianconeri grają w Serie B, dzięki inicjatywie szefostwa La Stampa zorganizowano mecze w popularne “Piłkarzyki”, w którym wzięli udział piłkarze Juventusu i Torino. Wszystko z okazji opracowania nowej szaty graficznej włoskiej gazety i jej portalu internetowego.

W “składzie” Juventusu zagrali między innymi Gianluigi Buffon, Cristiano Zanetti, Jonathan Zebina, Alessandro Del Piero, David Trezeguet i Rampulla. Mecze rozgrywane były w systemie “trzech na trzech”. Sędzią był pan Rosetti z Turynu. Po wszystkim potyczkę tę skomentował John Elkann, wiceprezydent Fiata. “To było dla nas prawdziwe sportowe wyzwanie i cieszę się, że wygrał Juventus.

www.lastampa.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
27
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: