Pancalli: Nie miałem wyjścia

Komisarz FIGC, Luca Pancalli dostał dodatkowy czas na pracę nad zlikwidowaniem przemocy na stadionach.
Futbol potrzebuje, aby wszystkie strony współpracowały w celu uniknięcia takich sytuacji w przyszłości. Moja decyzja być może kogoś zdenerwowała, może ktoś uważa, że była niewłaściwa, ale z moralnego punktu widzenia nie miałem wyjścia.
Pancalli został szefem FIGC tylko tymczasowo, kiedy zrezygnował poprzedni komisarz Guido Rossi, ale w ten weekend Włoski Komitet Olimpijski przedłużył jego kadencję.
Wolałbym, aby nie było tej potrzeby okazania mi zaufania. Będę pełnił obowiązki do uzyskania pozytywnych efektów.
Wciąż nie wiadomo kiedy rozgrywki zostaną wznowione. Jutro odbędzie się spotkanie rządu i władz calcio.
Zatrzymanie rozgrywek to silny sygnał, ale teraz potrzebujemy pomocy rządu. W takich chwilach ryzykujemy puste deklaracje, ale na to nie ma leku. Kiedy ktoś umiera, nie można zrzucić odpowiedzialności tylko na władze sportowe. Zrobiliśmy co mogliśmy, ale sport może dojść jedynie do pewnej granicy, od której resztę musi zrobić rząd. Ktokolwiek ma jakiś pomysł, powinien zabrać głos.

www.channel4.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
11
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: