Większość stadionów będzie pusta

Kluby, których stadiony nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, będą zmuszone grać bez publiczności. Minister spraw wewnętrznych, Giuliano Amato ogłosił tę decyzję po dzisiejszym spotkaniu rządu i władz calcio.
Otworzymy tylko te stadiony, które odpowiadają standardom bezpieczeństwa. Pozostałe pozostaną zamknięte.
Na dzień dzisiejszy tylko pięć stadionów Serie A nadaje się do rozgrywania meczów. Jednak kolejne dziesięć może zostać otwartych pod warunkiem, że wstępu nie będą mieli kibice gości.
Rozmawiano dzisiaj również o innych środkach bezpieczeństwa. W szczegółach zostaną one omówione na zebraniu gabinetu w środę. Amato dodał, że zostaną wprowadzone przepisy uniemożliwiające zakup biletów przez kibiców drużyny przyjezdnej. Policja może dostać także władzę nakładać 48-godzinny areszt na osoby dopuszczające się wykroczeń związanych z futbolem. Zakazy stadionowe mogłyby być rozdawane osobom niepełnoletnim.
Minister sportu, Giovanna Melandri, która również była obecna na dzisiejszym spotkaniu ujawniła, że w planach są także przepisy zmierzające do wykluczenia jakichkolwiek powiązań pomiędzy klubami a grupami ultras.
Komisarz FIGC, Luca Pancalli jeszcze nie ujawnił, kiedy rozgrywki zostaną wznowione, ale zasugerował, że może stać się to już w najbliższy weekend.
Decyzję podejmę w środę po spotkaniu, ale istnieją warunki techniczne, które pozwalają grać pod koniec tygodnia. Wierzę, że każda osoba związana z futbolem będzie na tyle dojrzała, aby zaakceptować nowe reguły i będzie współpracować w celu odnowienia obrazu przyszłości włoskiej piłki. Uważam, że dzisiaj możemy otworzyć nowy rozdział.

www.channel4.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
10
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: