Juventus Primavera – Palermo Primavera

Piłkarze Primavery Juventusu udanie zainaugurowali tegoroczną walkę o Coppa Carnevale. Dzięki dwóm trafieniom Sebastiana Giovinco podopieczni Vincenzo Chiarenzy pokonali zespół Palermo 2:0.

W tym roku Torneo Viareggio rozpoczęło się dla piłkarzy Bianconerich w wyjątkowo dziwnych okolicznościach. Najpierw ze względu na wydarzenia w Katanii nie wiadomo było czy turniej w ogóle zostanie rozegrany. Dzisiaj natomiast piłkarze Juventusu spóźnili się na mecz. Do Quarrata z Viareggio wyjechali około godziny 12:30. Jednak ze względu na wypadek samochodowy na autostradzie, którą zmierzali na stadion droga została zamknięta. Cała podróż trwała około dwie i pół godziny. “Młode Zebry” wybiegli na boisko niemalże prosto z autokaru…

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem. Na początku spotkania piłkarze Juventusu byli nieco rozkojarzeni. Spotkanie niczym nie przypominało pucharowej potyczki obu zespołów, wygranej przez Bianconerich 3:0. Mimo wszystko “Młode Zebry” dzielnie przeciwstawiły się wszelkim przeciwnością losu i tuż przed przerwą, w 44 minucie Sebastian Giovinvo zdobył prowadzenie dla Juventusu.

Bramka do szatni podcięła skrzydła drużynie Palermo. Piłkarze Juve wykorzystali to bezlitośnie i dwie minuty po wznowieniu gry piłka po strzale Giovinco ponownie znalazła drogę do siatki.

W drugim spotkaniu tej grupy Juventud zdeklasował drużynę Malaysian, pokonując ją aż… 11:0! Do przerwy drużyna z Malezji przegrywała już 9:0.

Juventus – Palermo 2:0
44′, 47′ Giovinco

Juventus: Trini, Pisani, Rizza, Di Bernardini, Bettega (49′ Duravia), Bianco, Cuneaz, Venitucci, Maniero, Giovinco, Lanzafame (49′ Rodriguez)

Palermo: Sirigu, Gemesio, Cossentino, Terranova, Ficano (61′ Romeo), Menza, Temperino (59′ Tranchina), Velardi, Polito (64′ Palmiteri), Puriale, Carbonaro

Sędziował: Perisan z Pordenone ( Calandro z Maniago i Poles z Pordenone)

Żółte kartki: Pisani, Bianco – Gemesio, Terranova