Platini: “Kluby muszą współpracować z policją”

Nowo wybrany szef UEFA Michel Platini pochwalił nowe środki zapobiegawcze, zastosowane we Włoszech, ale równocześnie jest przeciwko grze bez kibiców.
Mecze ruszą z powrotem w ten weekend, ale pięć meczy Serie A odbędzie się przy pustych stadionach, po tym jak rząd zatwierdził, że stadiony nie spełniające wymogów bezpieczeństwa nie będą przyjmować kibiców.

Oczywiście zgadzam się z decyzją FIGC o wstrzymaniu rozgrywek po śmierci policjanta. mówił Platini w wywiadzie dla France 24. “Jednakże, gra przy zamkniętym stadionie, jest karą nie fair w stosunku do klubów. To ludzie powodują takie problemy, więc kibice powinni być odpowiedzialni za swoje czyny. Agresywni muszą być karani i powinni być wyrzuceni ze stadionów. Trzeba to oczywiście, zrobić z pomocą rządu i policji. Kluby same nigdy nie rozwiążą swoich problemów.
Na koniec Francuz dodał: “W związku z poważnym problemem rasizmu, jestem przygotowany aby zawiesić mecze, tak jak to miało miejsce jakiś czas temu w Holandii. Podsumowując, aby zagwarantować bezpieczeństwo kibicom opuszczającym stadiony, musimy współpracować z policją.

www.channel4.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
9
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: