Deschamps: “Do Modeny po lidera”

Po sobocie, w trakcie której Bianconeri jedynie obserwowali mecze, zespół jest gotów do gry. W poniedziałek zespół jedzie do Modeny na niezwykle ważne spotkanie. W związku z sobotnią wygraną Napoli, Juventus powinien wygrać, aby powrócić na fotel lidera.
Deschamps wie, czego może oczekiwać od zespołu : “Zwycięstwo przywróci nas na szczyt, ale co ważniejsze powiększymy przewagę nad trzecią Piacenzą, z którą gramy za tydzień. Nie lubię grać, kiedy znam wyniki innych meczy. To może wywołać niepotrzebną presję.

Drużyna porządnie trenowała przez cały tydzień, co potwierdza Deschamps: “W przeciwieństwie do spotkania z Vicenzą, teraz znamy datę meczu i mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby się przygotować i odzyskać kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie dobrze zapowiada się sytuacja w obronie. Boumsong trenuje razem z resztą zespołu, Zebina i Chiellini dobrze zagrali w sobotę. W końcu mam możliwość wyboru i mogę dać odpocząć zawodnikom, którzy ostatnio dużo grali. Nedved? Ma się dobrze. Jest ważnym członkiem zespołu co dobrze pokazują statystyki. Mentalnie i z punktu widzenia drużyny jest idealnym zawodnikiem dla drużyny i dla trenera. Jego pozytywne nastawienie do gry i głód zwycięstwa są zaraźliwe.

Tak jak w ostatnią sobotę, tak teraz Juventus również będzie podejmował drużynę, która właśnie zmieniła trenera – Zoratto został zastąpiony przez Bortolo Muttiego. “Co prawda trener został zmieniony, ale nie uważam, by styl gry Modeny się zmienił. Nasz przeciwnik lubi atakować i nie koncentruje się jedynie na obronie. Tak grali przeciwko nam i tak zagrali w ich ostatnim meczu przeciw Genui. To dobrze zorganizowana drużyna, która zasługuje na więcej punktów niż ma ich teraz” zakończył Deschamps.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
15
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: