Włosi walcza o awans

W inauguracyjnym spotkaniu młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21, które odbywają się w Holandii, reprezentacja Włoch uległa drużynie Serbii 0:1. Po porażce w pierwszym spotkaniu podopieczni Pierluigiego Casiraghiego znacznie wydłużyli sobie drogę do półfinału. Azzurini odgrażają się jednak, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na tych mistrzostwach. Przed nimi dwa spotkania: z Anglią i Czechami. Pierwsza z tych potyczek rozpocznie się za kilkanaście minut.

Po meczu z Serbią selekcjoner Casiraghi przyznał, że jego drużyna zasłużyła na więcej. “Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. A jednak wyszliśmy z niego z pustymi rękoma. Teraz musimy włożyć maksimum sił w mecz z Anglikami. Jeśli przegramy, będziemy musieli pakować walizki, a w tym zespole nikomu nie spieszy się jeszcze na wakacje.”

Ostatni mecz z Anglikami Włosi rozegrali w marcu tego roku. Było to pierwsze spotkanie na nowym, zmodernizowanym stadionie Wembley. Bardzo ciekawy i zacięty mecz zakończył się remisem 3:3. Triplettą popisał się napastnik Fiorentiny, Giampaolo Pazzini. Czy dziś ofensywa Italii z Palladino wykaże się równie dobrą skutecznością? I czy defensywa z Criscito i Chiellinim nie dopuści tym razem do straty goli? To podstawowe pytania nurtujące fanów Juventusu przed tym spotkaniem.

Składy:

Włochy (4-1-4-1): Vivano – Raggi, Mantovani, Andreolli, Chiellini – Nocerino – Rosina, Aquilani, Montolivo, Palladino – Pazzini

Anglia (4-4-2): Carson – Hoyte, Taylor, Onuocha, Baines – Milner, Reo-Coker, Noble, Young – Lita, Nugent