4-4-2 czy 4-3-3?

Przed rozpoczęciem nowego sezonu wielu zastanawia się, w jaki sposób Claudio Ranieri zorganizuje grę Juventusu. Czy Bianconeri będą grali w klasycznym ustawieniu 4-4-2? Czy też w związku z tym, że już teraz mają w składzie trzech klasowych napastników: Del Piero (na zdjęciu), Trezegueta i Iaquintę, nie mówiąc o Palladino – zagrają w formacji 4-3-3?

Wczoraj trener Juventusu uchylił rąbka tajemnicy jego taktyki: “Mój Juventus będzie bardzo elastyczny, zakładam możliwość zmiany taktyki na bieżąco” – powiedział. “Podobają mi się zespoły, które choć zaczynają mecz w ustawieniu 4-4-2, potrafią w razie czego przeorganizować się i płynnie przejść do formacji 4-3-3.

Jeśli 4-4-2, to jaką dwójkę napastników wystawi Ranieri w pierwszej jedenastce? Wielu uważa, że będzie to Del Piero i Trezeguet, a zakupiony Iaquinta miałby być alternatywą dla tego pierwszego. “Iaquitna alternatywą Del Piero? A dlaczego, czy nie może grać z Aleksem jednocześnie, albo w parze z Trezeguetem? Jestem bardzo ciekawy, co pokażą mi treningi przed rozpoczęciem sezonu” – powiedział trener Starej Damy. Wielu zastanawia się, czy możliwa jest sytuacja, że Ranieri postawi na trzech napastników w podstawowym składzie, pozwalając grać całej trójce.

Jak by nie było, Ranieri chce zmotywować swoich zawodników do konkurowania między sobą o miejsce w pierwszej jedenastce. O Iaquincie, na koniec wywiadu udzielonego dziennikarzom Rai, powiedział: “Kiedyś po towarzyskim meczu Chelsea z Udinese powiedziałem mu, że jeśli będzie dalej pracował i grał jak wtedy, pewnego dnia stanie się wielkim zawodnikiem. I oto dzisiaj mamy taką sytuację – Iaquinta jest mistrzem świata.

www.lastampa.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
31
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: