Bianconeri w liczbach (po 3 kolejce)

Prezentujemy Wam kolejne zestawienie liczb z cyklu “Bianconeri w liczbach”. Poniższe zestawienie zostało sporządzone po 3. kolejce Serie A.

1: występ z sezonie zaliczył Alessandro Birindelli. Po kontuzji, której nabawił się w sierpniowym meczu przeciwko Romie “Biri” wrócił rozgrywając pełne 90 minut. W swoim 11 sezonie w biało-czarnej koszulce rozegrał 153 spotkania w Serie A, a w sumie 295 i powoli zbliża się do granicy 300 występów.

1: porażka Juventusu w sezonie. Po trzech kolejnych zwycięstwach (2 w Serie A i 1 w Coppa Italia) korzystna passa została przerwana. Do dnia wczorajszego ostatnia porażką pozostawał mecz z ostatniej kolejki Serie B ze Spezią, który także został rozegrany na Olimpico.

4: gole w rozgrywkach Trezgueta. Mimo, że Francuz nie dołożył w tej kolejce nic do swojego dorobku pozostał na czele klasyfikacji strzelców Serie A. Za nim nadal plasują się Foggia (Cagliari) i Kaka (Milan), a także były Juventino – Marcelo Zalayeta (Napoli), którzy maja na swoim koncie po 3 trafienia.

5: porażka u siebie z Udinese. Wcześniejsza miała miejsce w 2000 roku: 1-2, po dwóch golach Sosy i jednym Del Piero. Statystyka wciąż pozostaje korzystna dla Juve: na 34 spotkania w Turynie Bianconeri wygrywali 25 razy.

8: goli strzelonych w Serie A w obecnym sezonie. Juventus wciąż pozostaje na czele tej klasyfikacji, za nim z 7 strzelonymi bramkami znajdują się Roma i Napoli.

22: miesiące minęły od ostatniej porażki w Serie A. Miała ona miejsce 29 października 2005, kiedy to Juventus przegrał 1-3 na San Siro z Milanem.

60: kolejek na fotelu lidera Serie A. Bianconeri byli na czele ciągle od sezonu 2004/05, przez 2005/06 i pierwsze dwie kolejki obecnego sezonu.