Zalayeta zawieszony na dwa mecze

Napastnik SSC Napoli – Marcelo Zalayeta został zawieszony na dwa spotkania za symulowanie faulu w polu karnym rywala podczas ligowego spotkania z Juventusem Turyn.

Na podstawie powtórek z zapisu video stwierdzono, że Urugwajczyk padł w polu karnym Biaconerich z zamiarem wymuszenia jedenastki. Prowadzący to spotkanie arbiter – Mauro Bergonzi dał się na to nabrać i podyktował rzut karny przeciwko Starej Damie.

To drugi tego typu przypadek w Italii, gdy zawodnik przymusowo odpoczywa od futbolu za symulowanie faulu w polu karnym. W sezonie 2006/07 Giudice Sportivo zawiesiło Brazylijczyka Adriano z Interu Mediolan. Wówczas snajper specjalnie przewrócił się w polu karnym Romy. Giallorossi wygrali jednak to spotkanie 3:1. Juventus z kolei przegrał w sobotę z Napoli.

www.sportowefakty.pl
www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
24
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: