Vialli: Maradona i Platini byli nawiększymi przeciwnikami

Była gwiazda Sampdorii oraz Juventusu, Gianluca Vialli (na zdjęciu) zasypał pochwałami Diego Maradonę, mówiąc, że był on największym przeciwnikiem z jakim przyszło mu grać, obok Michela Platini.

Vialli jest jednym z ulubieńców kibiców, który w latach ’80 i ’90 odnosił wielkie sukcesy we Włoszech.
W wywiadzie dla La Gazetta dello Sport, 43-latek zapytany o to czy Diego Maradona był najlepszym piłkarzem, z którym przyszło mu zagrać, odpowiedział: “Wraz z Michelem Platini. Zawsze miałem wspaniały kontakt z Diego. Napoli było dla niego doskonałym środowiskiem – w Juve lub Milanie, to nie byłoby to samo. Miał również wspaniałych partnerów, jak Careca, Giordano, Carnevale i Ferrara.”

Vialli zrobił wspaniałą karierę w Serie A. Zaczęło się od Sampdorii, z którą podpisał kontrakt w 1984 roku przechodząc z Cremonese. Tworzył niszczący duet napastników wraz z Roberto Mancinim, zdobywając Scudetto, Puchar Zdobywców Pucharów oraz trzy razy Coppa Italia, kończąc na przegranym finale Pucharu Europy w 1992 roku. Tego samego roku przeszedł do Juventusu, gdzie po pladze kontuzji na początku swojej przygody, udowodnił, że jest świetnym graczem: “Kluczowym człowiekiem był Lippi, który przybył do Turynu dwa lata po mnie. Początkowo musieliśmy się trochę nauczyć, ale przebrnęliśmy przez kilka przeszkód i to naprawdę zadziałało.”

Vialli ostatecznie zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 1996 roku z Juventusem, gdzie w finale po rzutach karnych pokonali Ajax.

www.goal.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
17
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: