Strona główna » Aktualności » Amauri: między Italią a Hiszpanią
Amauri: między Italią a Hiszpanią
Najpierw był tylko Juventus, później dołączył Milan, teraz jest też Barcelona – o napastnika Palermo, Amauriego (na zdjęciu), stara się coraz więcej klubów europejskich. Nic więc dziwnego, że dziennikarze piszą o tym, że wyścig po podpis piłkarza nabiera tempa.
Podczas gdy jedne gazety piszą, że Milan doszedł już do porozumienia z agentem piłkarza, Mariano Grimaldim, inne piszą, że to Juventus jest niekwestionowanym faworytem do jego pozyskania, głównie dzięki bardzo dobrym relacjom szefostwa Bianconerich z prezydentem Palermo, Maurizio Zamparinim. Mocną stroną trzeciego klubu, Barcelony, są możliwości finansowe. Katalończycy są gotowi wyłożyć na stół najwięcej pieniędzy – nawet 30 milionów Euro jeszcze tego lata.
Sporo mówi się o rewolucyjnej nieco transakcji Juventusu. Bianconeri chcą pozyskać od razu dwóch piłkarzy Rosanerich – Amauriego ale i Barzagliego. W zamian za to proponują Palermo Sergio Almirona, Domenico Criscito, Marco Marchionniego, Raffaele Palladino i trochę pieniędzy.
Vincenzo Morabito potwierdził niedawno zainteresowanie Juventusu napastnikiem Palermo. “Juventus przygotowuje na przyszły sezon duet napastników: Trezeguet – Amauri” – powiedział. “Naprawdę go chcą, zwłaszcza, że jest już obeznany z włoskim futbolem.“
www.goal.com