Grygera: Tu jest inaczej niż w Holandii

Jeszcze niedawno Jonathan Zebina w dosyć bezpośredni sposób wypowiedział się na temat sędziowania spotkań w Serie A, nazywając obecną sytuację mianem “masakry”. Teraz w podobnym tonie wypowiedział się Zdenek Grygera (na zdjęciu), który póki co od niedawna obserwuje, co dzieje się we Włoszech. “Muszę przyznać, że we Włoszech istnieje problem z sędziami” – zauważył Czech.

Widziałem, co się stało w Reggio Calabria. Zrozumiałem, że to jest tutaj po prostu normalne. Na arbitrów wywiera się tu naprawdę dużą presję. W Holandii czy Czechach tak nie ma. Tutaj ludzie rozmawiają o futbolu każdego dnia. Mimo to muszę przyznać, że widziałem wiele błędów, których nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć.

Grygera dołączył do Juventusu, korzystając z prawa Bosmana. Zapytany o swój pierwszy sezon w turyńskim klubie odpowiedział: “Wszystko jest tu dla mnie nowe. Jest sporo różnic w porównaniu z Holandią, ale nie mam problemów z grą w żadnej formacji. Drużyna najlepiej broni się, kiedy stosujemy krycie strefowe, ale daję też sobie radę kryjąc konkretnego zawodnika.

Następnie dodał: “Juventus ma piękną historię, którą po prostu czujesz – nic na to nie poradzisz. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem trykot Bianconerich z moim nazwiskiem, uświadomiłem sobie, że marzenie się spełniło…

www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
16
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: