Piłkarze Juve na wypożyczeniu (31. kolejka)

W 31. kolejce Serie A zagrało sześciu piłkarzy Juve, którzy aktualnie przebywają w innych drużynach włoskiej pierwszej ligi. Najlepiej wypadł Sebastian Giovinco (na zdjęciu), który uzyskał średnią notę 6.21 rozgrywając pełne spotkanie przeciwko Sampdorii. Niestety jego gra dobra nie pomogła przerwać złej passy Empoli, które nie wygrało meczu w Serie A od meczu z Catanią (2:0, 24.02.2008), czyli przez 7 ostatnich kolejek (6 spotkań kończyło się porażką, a jedno – z Juventusem – remisem). Całe spotkanie rozegrali również inni Juventini w Empoli – Felice Piccolo oraz Claudio Marchisio – jednak nie wypadli najlepiej. Piccolo uzyskał notę 5.43, natomiast Marchisio 5.29. Czwarty piłkarz Juve w Empoli – Rej Volpato – zagrał 63 minuty, zmieniając w pierwszej połowie Lino Marzorattiego (strzelec samobójczej bramki z 16. minuty) i razem z Marchisio zajmuje ostatnie miejsce pod względem ocen dziennikarzy z Włoch.

Na gorącym stadionie w Neapolu, Napoli pokonało Palermo 1:0 po bramce strzelonej przez Marka Hamsika w doliczonym czasie gry. Pełne 90 minut rozegrał Manuele Blasi i z oceną 5.86 uplasował się na drugim miejscu w podsumowaniu 31. kolejki, przy okazji zaliczając żółty kartonik.

Ostatnim piłkarzem Juventusu poza Turynem, który bral czynny udział w ostatniej kolejce Serie A, był Paolo De Ceglie. De Ceglie zagrał cały mecz, a jego gra została oceniona na 5.71. Bezbramkowe spotkanie z Livorno, tak jak w poprzedniej kolejce, z ławki obejrzał drugi gracz Juve na wypożyczeniu w Sienie – Andrea Rossi.

Los Rossiego podzielił Antonio Mirante, który także cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Natomiast Domenico Criscito nie znalazł się w kadrze na spotkanie przeciwko Regginie.

W 31. kolejce drużyny z Juventinimi w składzie zdobyły 4 punkty (zwycięstwo Napoli i remis Sieny) strzelając 1 bramki, a tracąc 2.