Donadoni zadzwonił do Del Piero?

Alessandro Del Piero (na zdjęciu, po prawej) jedzie na Euro 2008 – taką informację podali dzisiaj dziennikarze Il Giornale. Trener Azzurrich, Roberto Donadoni (na zdjęciu, po lewej), zadzwonił ponoć już do kapitana Starej Damy i powiedział mu, że może się szykować do wyjazdu.

Powołanie Alexa do reprezentacji na rozgrywki Euro 2008 było jedną wielką niewiadomą. Od września zeszłego roku praktycznie nie występował od w kadrze narodowej Italii, poza tym nie pasował ponoć do taktyki obranej przez Donadoniego, ustawiającego piłkarzy w formacji 4-3-3.

Del Piero jednak z tygodnia na tydzień pokazywał, na co go stać. W klubie radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze, a występem w meczu z Milanem tylko dowiódł wysokiej formy, w jakiej się znajduje – do tego strzelił bramkę na 1:0 dla Juve.

Il Giornale podaje, że trener Donadoni nie wiąże ze sobą faktu, że nie powołał Del Piero na towarzyski mecz z Hiszpanią, z kwestią zabrania go do Austrii i Szwajcarii. Szkoleniowiec Azzurrich wytłumaczył ponoć, że chciał przyjrzeć się w meczu z Hiszpanami piłkarzom, o których wiedział mniej niż o Del Piero. Donadoni jednak nie wypowiada się póki co na temat powołania Alexa – nie potwierdza, ale i nie zaprzecza tym informacjom. Czy więc faktycznie zadzwonił do kapitana Starej Damy i obiecał mu powołanie do reprezentacji? Choć nie wiadomo tego na sto procent, z pewnością podawana dzisiaj przez Il Giornale informacja ucieszy miliony fanów, którzy apelowali o to, by Del Piero pojechał na tegoroczne Euro.

www.goal.com
www.calciomercato.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
26
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: