W niedzielę Juventus w Champions League?

5 kwietnia 2006 roku piłkarze Juventusu zagrali w swoim ostatnim meczu rozgrywanym w ramach Champions League. Po dwumeczu z Arsenalem Londyn pożegnali się wówczas z dalszą częścią tych prestiżowych rozgrywek. Teraz, po ponad dwóch latach od tamtego wydarzenia, znów są blisko Ligi Mistrzów.

Już za dwa dni, w najbliższą niedzielę, Bianconeri zmierzą się w Bergamo z drużyną Atalanty. Jeśli wygrają ten mecz, z matematycznego punktu widzenia zapewnią sobie przynajmniej czwarte miejsce w tabeli – a to miejsce jest już premiowane możliwością gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Drużynie Ranieriego potrzeba więc 3 punktów w ten weekend, żeby można było mówić o powrocie Starej Damy na arenę rozgrywek europejskich.

Claudio Ranieri zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. “Teraz nie możemy sie zatrzymać ani poddać się. Gdybyśmy na to pozwolili, pokazalibyśmy, że nie jesteśmy wielką drużyną” – stwierdził.

Cały czas jednocześnie Juventus ma przynajmniej teoretyczne szanse na zakończenie seoznu na drugim miejscu, które z kolei premiowane jest bezpośrednim awansem do rozgrywek Champions League, bez konieczności udziału w meczach eliminacyjnych. To rzecz jasna stanowi wielką motywację dla piłkarzy Ranieriego.

Do ważnego meczu z Atalantą Begramo przygotowuje się cały czas Pavel Nedved (na zdjęciu), który jest już gotowy do gry. Czech, który tak bardzo przecież chce zdobyć puchar Champions League, już w tę niedzielę będzie mógł pomóc Bianconerim zrobić pierwszy ważny krok w tym kierunku.

www.lastampa.it
www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
31
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: