Donadoni: Wezmę ze sobą Del Piero

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Roberto Donadoni (na zdjęciu), potwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikarzom La Repubblica, że zamierza zabrać ze sobą Alessandro Del Piero na rozgrywki Euro 2008.

Występ Alexa na tegorocznym turnieju stał pod wielkim znakiem zapytania, jako że w koszulce Italii nie grał już od prawie ośmiu miesięcy. Pojawiły się wręcz głosy, że trener posiada koncepcję ustawienia, do którego Del Piero w ogóle mu nie pasuje.

Mimo wszystko ostatnimi miesiącami Del Piero zachwyca chyba wszystkich, którzy oglądają jego grę. W ostatnich pięciu meczach ligowych strzelił siedem bramek i w wyścigu po koronę króla strzelców ligi włoskiej plasuje się na drugiej pozycji. Wszystko to widzi również oczywiście sam Donadoni. “Kilka miesięcy temu nie byłem tego pewien, ale teraz wiem, że chciałbym zabrać Del Piero ze sobą” – powiedział w ostatnim wywiadzie, po czym dodał: “Fakty mówią same za siebie. Ale o ostatecznych powołaniach będę rozmawiał dopiero w zaplanowanym dniu. Wygląda na to, że piłkarze postanowili przyprawić mnie o ból głowy tym, że mam zbyt wiele opcji do wyboru.

Na koniec powiedział: “To, czego jestem pewien, to że decyzje o powołaniach – Del Piero czy innych piłkarzy – będą moimi osobistymi, więc nie będzie wokół tego żadnych kontrowersji. Jesteśmy przecież cywilizowani.

www.repubblica.it
www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
42
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: