#FINOALLAFINE

Ranieri: Amauri jako czwarty napastnik

Zaraz po meczu z Sampdorią Claudio Ranieri (na zdjęciu) wyraził swoje zdanie na temat sprowadzenia do Turynu Brazylijczyka Amauriego. Trener Bianconerich uważa, że napastnik Palermo okaże się niezwykle przydatny w perspektywie walki na kilku frontach w przyszłym sezonie.

Ranieri stwierdził: “Powracając do rozgrywek Champions League potrzebuję czterech dobrych napastników. Jeśli więc sprowadzimy do naszego zespołu Amauriego, jestem przekonany, że poradzi sobie w linii ataku z pozostałymi trzema, których już mamy: Del Piero, Trezeguet i Iaquintą.

Ranieri nie wspomniał o Palladino – jak podali dziennikarze Corriere dello Sport Juventus oficjalnie wystawił młodego Raffaele na listę transferową. Zainteresowanie nim zgłosiły już Napoli, Sampdoria i Fiorentina.

www.calciomercato.it
www.corrieredellosport.it
www.goal.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacja zwrotna
Zobacz wszystkie komentarze
Bianconeri87
Bianconeri87
15 lat temu

jak juz Palladino musi odejsc to niech NIE odchodzi do Fiorentiny bo to zawsze głowny kandydat na czołowke Serie A wiec wzmacniac rywala to najgorsza rzecz jaka mozemy zrobic bo potem Palladino bedzie nam strzelał bramki w koszulce Fiory np i to nie bedzie miłe uczucie xDD ;

Raper
Raper
15 lat temu

tommek31 i wszystko jasne 🙂 Calkowicie sie z Toba zgadzam 🙂

Raper
Raper
15 lat temu

Pozyjemy, zobaczymy. Pewne jest ze Juve zagra na 3 frontach wiec wieksza liczba dobrych napastnikow jest na wage zlota. Pozostalo nam tylko wierzyc ze Amauri dobrze wkomponuje sie do naszego klubu. Czas pokaze!

BianconeriX
BianconeriX
15 lat temu

Amauri i Amauri...i dalej Amauri. Gdzie obrona do zakupu? Dobrze, że Iaquinta zostanie - chociaż to jeszcze nic prawdopodobnego.

Lapcyk
Lapcyk
15 lat temu

Styl gry portugali i brazyli jest nie na ta lige, ale andrade to wyjatel 😉

Lapcyk
Lapcyk
15 lat temu

Palladino powinien zostac wypozyczony! Nie wiadomo czy Amauri sobie poradzi w Juventusie. Moze byc tah jak z Tiago! Zgadzam sie z tym ze sila jest w Del Piero i Trezeguet ale Iaquinta wcale badzo od nich nie odstaje. Boje nie ze Amauri sobie nie poradzi. A wy jak myslice? Juve jak juz sciaglo dobrego zawodnika ktory jest Brazylijczykiem okazywal sie falszywy i robil z siebie najwieksza gwiazde, a gdy w miare siedzial na uszach to gral jak pinokio......... Brazylijczycy nie dla Juve! (moze Amauri zmieni moje poglady)

WJuve
WJuve
15 lat temu

kurcze palladino mlody jest szkoda troche ale bez sensu go ciagle wypozyczac ja uwazam ze potrzebujemy 5 napastnikow...zapewne sie myle

marcin89b
marcin89b
15 lat temu

ja za Amauriego wziąłbym Mario Gomeza ze Stutgartu

galgan00
galgan00
15 lat temu

Tak poza tematem , do pomocy sprowadziłbym Arshavina (niewiem jak sie pisze) z Zenitu.

AdrianoJuve
AdrianoJuve
15 lat temu

kookie nie to ze nie ma miejca tylko ranieri nie dawal mu szans , chocby te ostatnie mecze w ktorych juz o nic nie gralismy , nie zagral nawet minuty a szkoda , mysle tak jak ty ze w Arsenalu by predzej czy pozniej wymiatal i zobaczycie ze moze to byc taki sam blad jak z Henry

AdrianoJuve
AdrianoJuve
15 lat temu

galgan masz racje Arshavin to znakomity gracz pokazal to w p UEFA no ale pewnie wiele klubow bezie sie bilo o pilkarzy tego klubu

AdrianoJuve
AdrianoJuve
15 lat temu

bloktorun co racja to racja , za obrone musza sie wziac powaznie , bo moim zdaniem pewni tam sa tylko Kielon i Zebina jak jest w formie , Legro mial zyciowke chyba w tym sezonie ale koncowka bardzo slaba, to nie jest obrona na miare mistrzow , Molinaro ? bardzo slaby zawodnik , moze byc jako zmiennik ale napewno nie w 1 skladzie , takze mysle ze wzmocnienie na lewej stronie i 2 w srodku napewno sa potrzebne , co do pomocy to mysle ze conajmniej 2 takze trzeba sprowadzic , no i jednego napadziora , ktorym pewnie bedzie niestety sredni Amauri , nie jestem za tym transferem ale miejmy nadzieje ze sie sprawdzi , tak samo jak Momo

AdrianoJuve
AdrianoJuve
15 lat temu

ciebie tez mozna wystawic z dopiskiem internista 🙂

AdrianoJuve
AdrianoJuve
15 lat temu

Ja bym wystawil na liste Ranieriego z dopiskiem - doplacamy 1mln euro , trzeba usunac go z Juve jak najszybciej

Przyjemniaczek
Przyjemniaczek
15 lat temu

benzemy raczej nie kupimy,trudno bedzie przebic oferty barcy czy realu.huntelaar zapowiadal ze zostanie w ajaxie jeszcze rok,wiec za rok bedzie jak znalazł.a gilardino w formie jak najbardziej ale teraz ma fatalny okres...co do pomocy to tylko i wylącznie ktos z trojki:ciga,montolivo czy aquilani.swietni wlosi,ograni w serie a.w obronie kupic grosso,taiwo bądz vargasa na lewą i wykupic stendardo bądz kupic kogos z dwójki:zapata barzagli.sezon jest dlugi,mimo wszystko 4 obroncow to za malo

Przyjemniaczek
Przyjemniaczek
15 lat temu

gilardino? czy ty @AntyMilan widziales choc 1 mecz w sezonie tego dżentelmena??? sprowadzają gile do siebie w tej formie tylko wzmocnimy milan...co innego gyby sie przebudzil :p

adrians10
adrians10
15 lat temu

a ja do napadu nie kupował bym nikogo to najlepsza nasza pozycja a inne wymagają bardziej wzmocnien niz ta no chyba ze zarzad ma pieniadze i nie wiem co z nimi zrobic

Sebo
Sebo
15 lat temu

Dobrze ze IAQUINTA zostaje ale szkoda Palladino, moim zdaniem ten chlopak ma talent i powinien zostac.

1Juventus1
1Juventus1
15 lat temu

Albo też można wystawić na listę transferową AdrianoJuve z dopiskiem czy ktoś chce takiego kibica ? ^^

andryu1992
andryu1992
15 lat temu

ja jestem za wypożyczeniem Palla.... zażąd zobaczy na co go stać a on troche pogra i co za tym idzie zdobędzie troche doświatczenia 😀
jestem pewien że Napoli czy Sampdoria z chęcią by go wypożyczyli 😀

Juve Forever !!!
Juve Forever !!!
15 lat temu

Palladino dobrze się zapowiadał i to chyba tyle pozytywnego można o nim powiedzieć, był kreowany jako wielka gwiazda włoskiej piłki i potencjalny następca Del Piero ale niestety nic z tego nie wyszło, jako zmiennik oczywiście się nadaje ale ogólnie jest za słaby żeby rywalizować o miejsce w podstawowej 11, a jak jeszcze dojdzie Amauri to nie ma o czym gadać...

AntyMilan
AntyMilan
15 lat temu

Jeżeli chodzi o Palladino zgadzam się w 100% może dobrze by było wymienić go na Montolivo z Fiorentint czy Cigariniego z parmy gdy ta sie utrzyma w serie A.
jeżeli chodzi o Amauriego to jak część fanów w Juve nie jestem w 100% do niego przekonany uważam że za te pieniądze można by było sprowadzić Huntelaara, Benzeme czy Gilardino
Jednak jeżeli Amauri zawita do Juve i będzie grał dobrze to zwróce honor

AntyMilan
AntyMilan
15 lat temu

Dobrze że Iaquinta zostaje bo jest dobrym jokerem.
Jeżeli chodzi o Palladino to go lubie ale niestety nie sprawdził się w Juve czego może być przyczyną że grał jako boczny pomocnik dlatego lepiej gdyby zarząd sprowadzil dobrego pomocnika typy Nasri czy Kallstrom a nie Amauriego a jeżeli chodzi o napastnika to zdecydowanie lepszym wyborem bylby ktoś z trójki Gilardino, Huntelaar czy Benzema
Forza Juve!!!!

kookie
kookie
15 lat temu

Palladino jeśli pójdzie do Arsenalu to zobaczycie jak będzie grał bajecznie... ale u nas nie ma po prostu dla niego miejsca. Potwierdza to tabela strzelców Serie A i to że Iaquinta też wchodził z ławki a jednak strzelił te 8 bramek!

_10_JUVE_
_10_JUVE_
15 lat temu

nie na temat: Treze nie jedzie na Euro :/, Bum Bum jedzie 😀

ArtHur
ArtHur
15 lat temu

a 5 napastnik?

matekkuba
matekkuba
15 lat temu

Odetchnąłem jeżeli chodzi o Iaquinte

Brutalo
Brutalo
15 lat temu

kurde, niech już skończy się ta komedia z Amaurim, niech go kupią (choć nie jestem jakimś super-zwolennikiem) i niech zajmą się pomocą i obroną (Vargas dostał propozycje z Realu Madryt :/)

mateelv
mateelv
15 lat temu

bo Palla to już pomocnik

JaPs
JaPs
15 lat temu

Jesli Arsenal da za Palla gruba kase to nikt go nie bedzie w klubie zatrzymywal. Mysle ze z jego technika i mlodziencza finezja bedzie pasowal idealnie do pomyslu Wengera. Z mila checia bede ogladal Arsenal w skladzie z Palla

zoff
zoff
15 lat temu

Jeśli wszystkie pozycje byłby tak dobre jakościowo jak atak, to myślę, iż bylibyśmy głównymi faworytami przyszłej Champions League

sekundo
sekundo
15 lat temu

Amauri Amaurim ale z obroną, w którą kazdy wchodzi jak w masło w LM nie powalczymy

wit_juve
wit_juve
15 lat temu

szkoda Palladino, mozna by bylo go wypozyczyc.

tommek31
tommek31
15 lat temu

@ Raper
cieszę się 🙂

@ seba1010
co do Palli, to też o tym myślałem. pewnie, że grając systematycznie piłkarsko dojrzałby szybciej, rozwinąłby się jeszcze prawdopodobnie, ale czy to jest rzeczywiście gracz światowego pokroju? no nie wiem, mnie on osobiście nie przekonuje niestety.
oczywiście może się okazać, że powędruje chociażby do Violi, jak jedna z plotek niesie, i okaże się on tam sztandarową postacią i będziemy mogli narzekać znów na zarząd, że wypuściliśmy takiego gracza z rąk 😉 tylko, że u nas on w ogóle takiej szansy rozpostarcia skrzydeł nie otrzyma raczej. Dlatego sądzę, że warto jednak wykorzystać go jako kartę przetargową i sprowadzić kogoś pewniejszego. ot, chociażby włączając go do oferty za Manciniego, o którym piszesz.
Iaquinty bym nie ruszał.
a Giovinco? widzisz, niezależnie od tego, że Ranieri nastawiony jest do niego entuzjastycznie, to on właśnie chyba i tak nie grzałby ławy za długo - tym się różni od Palli, tym się różni gracz wybitny od przeciętnego - czuję, że jak DP wygryzł kiedyś Boskiego Roberto, tak i Seba przebojem wtargnie do pierwszego składu:) grał cały sezon utrzymując równą dosyć wysoką formę, zagrywa ładnie i niekonwencjonalnie, ma ten błysk w oku 😉
ma naprawdę ogromny potencjał moim zdaniem.
bardzo liczę na jego talent.

no moje skromne zdanie różni się trochę od Twojego 🙂
ale wszystko tak naprawdę i tak okaże się dopiero w praniu i pewnie obydwaj będziemy zaskoczeni wynikiem:P oby pozytywnie tylko 😉
ale pogdybać zawsze można 😉

dołączam się do głosów przypominających o konieczności wzmocnienia obrony.

P.S.: po Euro znowu się zacznie ten cały transferowy szum i z naszym klubem będą łączone całe tuziny piłkarzy... 😉

Pozdrawiam.

tommek31
tommek31
15 lat temu

@ Juve Forever!!!
w pełni popieram stanowisko w sprawie Palladino.
wciąż mówimy o nim jako o młodej i dobrze zapowiadającej się gwieździe, ale obiektywnie musimy przyznać, że ani on taki znowu młodzik, ani gwiazda. spójrzmy jak gra nierzadko młodsza od niego młodzież Wengera, Messi, CR7, itd.
Kilka przebłysków geniuszu i niestabilna forma to za mało na aspiracje do gry pierwszych skrzypiec w drużynie naszego pokroju.

Zakup Amauriego to bardzo dobra decyzja. Napastnik zaaklimatyzowany we Włoszech, dobrze grający i skuteczny.
Dyskusja nad jego przydatnością jest chyba zbędna - Panowie, wracamy na europejskie stadiony, musimy mieć po prostu szerszą i bardziej wyrównaną ławkę. Gwarancji na świetną formę naszego tegorocznego niesamowitego duetu nikt nie da. Do tego obydwaj nasi napastnicy zwykli mieć czasami drobne przestoje. Amauri z Iauquintą jak znalazł wtedy.

Pozdrawiam.

sebastian10
sebastian10
15 lat temu

ten trener jego wypowiedzi sa tandetne a niektóre decyzje osmieszaja go jak mozna stawiac na molinaro w tylu meczach czy sciaganie del piero w dzisejszym meczu

seba1010
seba1010
15 lat temu

@ tommek31 najprawdopodobniej masz racje tylko wątpie żeby Giovinco wygryzł ze składu Nedveda 😉

seba1010
seba1010
15 lat temu

Nie uważacie że Mancini bardziej sie nam przyda niż Iaquinta ? Bardzo Lubie Iaquinte ale uważam że Mancini jest bardziej wartościowym piłkarzem i jednak pomoc mamy słabą a atak w miarę a Iaquinta ciągle łapie jakie kontuzje ;/ Atak Alex Treze Palla i Amauri wystarczy żeby powalczyć na 3 fronty, wsumie to jak sie uprzeć to i giovinco na atak można dać jak wszyscy bedą miec kontuzje itp. Co do tego co pisaliście ze w jego wielu piłkarze tylu Ronaldo czy Messi sa lepsi to dlatego bo oni ciągle grają a nie grzeją ławe 🙂 Giovinco jak przejdzie do nas i bedzie grzał ławe jak Palla to też wielki nie bedzie

Takie moje skromne zdanie 🙂

Karim
Karim
15 lat temu

Tommek31 powiedział wszystko co chciałem powiedzieć!

TomiQ
TomiQ
15 lat temu

szkoda Palladino 🙁