Amauri: W 2010 roku zagram dla Italii

Nowy nabytek Juventusu, Brazylijczyk Amauri (na zdjęciu), potwierdził swoją chęć gry w reprezentacji Włoch oraz zapewnił, że będzie do dyspozycji trenera na najbliższy Mundial – w 2010 roku.

Gwiazdor urodzony w Brazylii jest bez wątpienia jednym z najlepszych napastników Serie A. Od kilku miesięcy stara się o włoski paszport. Pomimo tego, że ma już 27 lat, nigdy nikt nie zaproponował mu gry w kadrze Brazylii. W związku z tym Amauri chce dołączyć do składu reprezentacji Italii zaraz po tym, jak otrzyma włoskie obywatelstwo.

Amauri wypowiedział się na ten temat następująco: “Moim zdaniem to wstyd. Myślę, że grałem dobrze i zasłużyłem na to, żeby Dunga (obecny trener reprezentacji Brazylii, przyp. red.) wziął mnie w ogóle pod uwagę.” Następnie dodał: “Nie mogę się doczekać, aż te wszystkie sprawy papierkowe zostaną sfinalizowane. To prawda, że priorytet przyznałem wcześniej dla “Selecao”, ale teraz z dumą będę też reprezentował Italię.

Donadoni powiedział pod moim adresem kilka pięknych rzeczy, których od Dungi nigdy nie usłyszałem. Brazylia pozostaje marzeniem, za to Włochy są fantastyczną rzeczywistością. Z przyjemnością zagrałbym w drużynie Italii na Euro 2008. Myślę, że gdybym miał włoski paszport już miesiąc temu, miałbym szansę na to, że trener Donadoni by mnie powołał.

Amauri jest jednak przekonany o tym, że będzie w stanie pomóc Włochom w walce o mistrzostwo świata w 2010 roku. Zadeklarował też, że będzie kibicował zespołowi Italii podczas dzisiejszego meczu z Holandią. “Mam nadzieję, że zagram na mundialu w Afryce. No bo czy razem z Luką Tonim nie tworzylibyśmy niezłej pary napastników? Poza tym oczywiście kibicuję Włochom w trakcie Euro. Mam też nadzieję, że Alessandro Del Piero albo Luca Toni zdobędzie tytuł najlepszego strzelca turnieju.

www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
27
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: