Relacja z 11. dnia Euro 2008

Italia w ćwierćfinale! Włosi pokonali po emocjonującym meczu Francuzów 2-0. W równolegle rozgrywanym meczu Holendrzy nie odpuścili, zagrali dobre spotkanie i spokojnie wygrali z Rumunią również 2-0. Włosi w ćwierćfinale zmierzą się z Hiszpanią. Holendrzy zagrają z lepszym z pary Szwecja/Rosja.

Fundatorem nagród w konkursie Euro 2008 z JuvePoland jest NEOSPORT.PL

Włochy – Francja 2-0 (1-0)
25′ (rzut karny) Andrea Pirlo, 62′ Daniele De Rossi
Italia w ćwierćfinale! Włosi słabo rozpoczęli mecz ale z biegiem czasu grali coraz lepiej. Już na początku meczu kontuzji doznał Franck Ribery i musiał opuścić boisko. Świetne okazje do zdobycia bramki miał Luca Toni, niestety brakowało skuteczności. W końcu w 24. minucie świetnie piłkę w polu karnym opanował Toni, faulował go Abidal za co ujrzał czerwoną kartkę. Do jedenastki podszedł Pirlo, który nie pomylił się i strzelił fantastycznie w prawy róg bramki Coupet. Włosi podbudowani bramką nadal grali bardzo dobrze, Toni piętką próbował zaskoczyć bramkarza Francuzów, jednak jego strzał minął minimalnie bramkę. Po przerwie inicjatywę przejęli Francuzi lecz jedynie na moment. Włosi ruszyli do ataku i w końcu dopięli swego. W 62. minucie De Rossi uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od Henry’ego i wpadła do bramki obok bezradnego Coupet. Włosi grali od tego momentu bardzo spokojnie. Holandia prowadziła z Rumunią więc nie było powodów do obaw. W końcówce jeszcze raz zaatakowali Francuzi, jednak fantastyczną paradą po strzale Benzemy popisał się Gigi Buffon. Po ostatnim gwizdku Lubosa Michela w obozie włoskim jak i na trybunach zapanowała wielka radość.

Włochy: Gianluigi Buffon – Gianluca Zambrotta, Christian Panucci, Giorgio Chiellini, Fabio Grosso – Gennaro Gattuso (82-Alberto Aquilani), Daniele De Rossi, Andrea Pirlo (55-Massimo Ambrosini) – Simone Perrotta (64-Mauro Camoranesi) – Antonio Cassano, Luca Toni

Francja: Gregory Coupet – Francois Clerc, William Gallas, Eric Abidal, Patrice Evra – Sidney Govou (66-Nicolas Anelka), Claude Makelele, Jeremy Toulalan, Franck Ribery (10-Samir Nasri, 26-Jean-Alain Boumsong) – Thierry Henry, Karim Benzema

Żółte kartki: Patrice Evra, Sidney Govou, Jean-Alain Boumsong, Thierry Henry – Andrea Pirlo, Giorgio Chiellini, Gennaro Gattuso

Czerwona kartka: Eric Abidal

Sędzia: Lubos Michel (Słowacja)

Holandia – Rumunia 2-0 (0-0)
54′ Klaas-Jan Huntelaar, 87′ Robin van Persie
Holendrzy mimo, iż na mecz z Rumunami wyszli nieco rezerwowym składem nie odpuścili. To Adrian Mutu i jego koledzy mieli atakować, a tymczasem Holendrzy zdominowali środek pola, przeprowadzali groźniejsze akcję, statystyka posiadania piłki była po ich stronie. W 26. minucie Huntelaar zgrał znakomicie piłkę w tempo do Arjena Robbena, ten sam na sam z Lobontem strzelił pół metra obok bramki. Po przerwie zaatakowali Rumuni, lecz w 54. minucie z prawej strony boiska dośrodkowywał Afellay, piłkę przepuścił Engelaar, a ta trafiła do stojącego na 5. metrze Huntelaara. Holender nie miał żadnych problemów ze skierowaniem piłki do bramki. Strata bramki wcale nie zmotywowała Rumunów. Grali słabo, razili nieporadnością, nie mieli pomysłu na grę. Taką postawę Oranje skarcili po raz drugi w końcówce meczu, Van Persi na trzy minuty przed końcem spotkania strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania.

Holandia: Maarten Stekelenburg – Khalid Boulahrouz (58-Mario Melchiot), John Heitinga, Wilfred Bouma, Tim de Cler – Orlando Engelaar, Demy de Zeeuw – Ibrahim Afellay, Robin van Persie, Arjen Robben (62-Dirk Kuyt) – Klaas-Jan Huntelaar (83-Jan Vennegoor of Hesselink)

Rumunia: Bogdan Lobont – Cosmin Contra, Sorin Ghionea, Gabriel Tamas, Razvan Rat – Banel Nicolita (82-Ovidiu Petre), Razvan Cocis, Paul Codrea (72-Nicolae Dica), Cristian Chivu, Adrian Mutu – Marius Niculae (59-Daniel Niculae)

15 lat temu

szkoda Pirlo,natomiast jak dla mnie to dobrze,że ten faulasz Gattuso nie zagra,nic nie wnosi do gry,przez niego jeszcze skończą mecz w 10. za niego Aquilani!!

pablitojuve
pablitojuve
15 lat temu

udało się!! FORZA ITALIA!! ale z gry włochów niezbyt jestem zadowolony, mieli przewagę zawodnika a na boisku nie było tego widać,dużo pozwalali francuzom na swojej połowie,no i te mozolne akcje,to nie ta sama reprezentacja. Będzie ciężko z Hiszpania,ale optymistyczne jest to,że włosi lepiej grają w fazie pucharowej niż w grupie,oby i tak teraz bylo!!!

przemek85
przemek85
15 lat temu

Szkoda tylko tych kartek dla Gattuso i Pirlo, zwłaszcza dla tego drugiego. Pewnie na mecz z Hiszpanią zastapią ich Aquilani i Ambrossini. No chyba że Donadoni znów coś pomiesza ze składem i ustawieniem.

AMDmariusz
AMDmariusz
15 lat temu

Szkoda Pirlo bez niego będzie naprawde trudno to nasz najlepszy zawodnik wszyscy tylko nie on

Ale ja wierze w Italie wygrają z Hiszpanią 2:0

Don Roberto Macumbeiro
15 lat temu

Na Domenechu jednak zemściło się to, że nie powołał Mexesa i Trezegueta. Mam nadzieję, że z Riberym będzie okej.

Fidelito
Fidelito
15 lat temu

matuszmiras
matuszmiras
15 lat temu

Cieszę się że Włosi wygrali 🙂 Szkoda że Toni tak słabo grał, nie powinien grać w następnym meczu. Tyle 100% okazji i wszystko j e b a ł... szkoda słow.. Del Piero musi grać od 1 minuty, on na pewno zagra dużo lepiej od Toniego. FORZA ITALIA!!!

Feeps
Feeps
15 lat temu

FORZA ITALIA ! 🙂
Super, że wygrali. Nie oszukujmy się musieli, ale nic nie pokazali takiego znowuż.
Podobała mi się gra De Rossiego nawet bardzo 🙂 I Oczywiście Gigi.

Toni fajtłapa nie powinno go być w 1 składzie tyle setek;| I jeszcze jakby był szybszy to byśmy wygrali z 5-0 chociaż nie, pewno by nie trafił w bramkę.

Za niego Del Piero ! ! !
Toni nic nie pokazał i nie pokażę, bo facet na tyle akcji 100 % trafia w światło bramki raptem 1 nie raz w ogóle.

Aquilani powinien grać Del Piero i Camoranesi od początku, nie tak jak w meczu z Francją

kookie
kookie
15 lat temu

Z praktycznego punktu widzenia Hiszpania nie ma szan z Włochami i znowu odpadnie 😀 W Niemczech było to samo roznieśli na początek Ukrainę 4:0, potem Tunezję 3:1, i rezerwami Arabię Saudyjską 1:0, zgarnęli 9 pkt. W ćwierćfinale przegrali wyraźnie z Francuzami, którzy w gr. zremisowali 0:0 ze Szwajcarią, potem wymęczone 1:1 z Koreą, i tylko 2:0 ze słabiutkim Togo - Francuzi męczyli się niemiłosiernie w grupie ale potem szli jak burza!!!

Reasumując Włosi mają szanse na półfinał bo Hiszpanie w fazie pucharowej zawsze zawodzą, a myślę,ż że włosi powinni teraz grać lepiej 😉

rufete
rufete
15 lat temu

Wlosi zawsze rozkrecaja sie z meczu na mecz bo to typowa ekipa turniejowa. Jak teraz przejda Hiszpanie to mysle ze nic ich juz nie zatrzyma. Ale trzeba pamietac jak zdekompletowany bedzie srodek pola w tym meczu. Jak przejda Hiszpanow to rewanz na Holandii moze sie udac. Swoja droga brawa dla pomaranczowych ze nie odpuscili i nie kalkulowali. Forza Italia!!!

quaresma7
quaresma7
15 lat temu

ładny meczyk, ale mogło być o wiele lepiej!!
FORZA ITALIA!!!!!

Bartheez
Bartheez
15 lat temu

gówno grali ale się ciesze, Toni cymboł do kwadratu takie setki...

Waci
Waci
15 lat temu

FORZA ITALIA!!!! Oby tak do Wiednia!!! Treze? Jesteś moralnym zwycięzcą, teraz pewnie domenech zastanawia się, co najlepszego zrobł!!!

Mateys
Mateys
15 lat temu

Ja, jak tak patrze na Toniego, to zastanawiam sie jaki poziom musi prezentowac bundesliga, ze zostal on jej krolem strzelcow... Przeciez ten facet nie potrafi trafic w bramke! A najgorsze jest to, ze wiekszosc pilek jest grana na niego.

Dzisiaj Wlosi zagrali bez fajerwerkow, ale swoje zrobili. Najlepsi byli - De Rossi, Panucci, Chiellini i Buffon. Gattuso po raz kolejny pokazal, ze to nie ten sam zawodnik co jeszcze 2 lata temu. Perrotta tez slabiutenko. Zmiany prawie nic nie wniosly. Jedynie Camoranesi cos probowal. Cassano zagral na podobnym poziomie co Del Piero z Rumunia. Moze troszke lepiej. Ciekawe co wymysli Donadoni na Hiszpanow. Oby nie to co zwykle, bo Hiszpania jest obecnie zespolem o kilka klas mocniejszym od Francji...

uszaty
uszaty
15 lat temu

Respekt dla Holandii mimo rezerwowego składu wygrali i to 2:0 🙂 Swoją drogą to jeśli wygrywają z Rumunami nawet rezerwami to naprawdę są świetni. Wygląda na to, że w końcu coś zdobędą 🙂 Mam nadzieję, że w 1/2 zrewanżujemy im się za porażkę 3:0 oczywiście jeśli wygramy z Hiszpanami 🙂 Chociaż wiadomo Hiszpanie dobrze grają do 1/4 potem wracają do domu 🙂 Nasza Italia rozkręciła się już na dobre i na pewno finał będzie 🙂 FORZA AZZURRI P.S. Toni po raz kolejny pokazał jakim jest gamoniem 🙂 Nie zmienię nigdy zdania odnośnie tego piłkarza miernota w kadrze może w klubie coś gra ale w kadrze dno !!!

@D@$
@D@$
15 lat temu

zawodnicy Milanu cos nie są ostatnio w formie, ale pamiętam jak na mundialu Włosi mieli szeroką kadrę i jednymy zawodnikiem nie do zastąpienia (moze poza Buffonem) był własnie Pirlo, szkoda, że nie zagra w 1/4...:/ Linia pomocy bedzie musiala wyglądac zaupelnie inaczej... Natomiast Gatusso to Gatusso, ma serce do gry, angażuje się jak mało kto, ale znajdzie sie ktos kto go zastąpi, moze nawet lepiej jak nie zagra, bo dostal by jeszcze kartke i by nie mógl grac w półfinale :]
Martwi tylko słaba gra Zambrotty na turnieju (swoją drogą co ta Barca zrobila ze swoimi graczami-Thuram, Ronaldinho są cieniami samych siebie, no ale to ich problem).
Alex tez bez błysku jeszcze, moze trafi sie jakis wolny z 20-30 metrów, on juz wie jak przyłozyc 🙂 (chociaz z Rumunia mu sie nie udalo :/ )

Bart_DB
Bart_DB
15 lat temu

Orłowski to idiota. Facet nie widział meczu i wypisuje głupoty. Pewnie te okrzyki też wymyślił w trakcie pisania. Jedyne co zrobił to spojrzał na jakiś livescore i gdzieś wyczytał, że Ribery opuścił boisko po starciu z Zambrottą. Ale fakt, że to Zambro był faulowany to już nie był ujęty i wielki pan leszek dał ciała na całej linii.