Zidane: Juve nauczyło mnie zwyciężać

Dwa lata po odejściu na piłkarską emeryturę Zinedine Zidane zaczął znów rozmawiać o piłce. W wywiadzie dla dziennikarzy Le Figaro przyznał, że jedną z najważniejszych przygód w jego życiu był czas spędzony w Juve, bo to właśnie tam nauczył się wygrywać.

Mentalność zwycięzcy wszczepiono we mnie w Juve” – powiedział ostatnio Zidane. “Przebywając tam zrozumiałem, że zwycięstwo było wręcz obowiązkiem. Kiedy grasz dla tak wielkiego klubu, rezultaty są wręcz czymś niezbędnym. Kiedy przegrywaliśmy, zaczynał się dramat. Piłka jest prosta: kiedy grasz i ćwiczysz na wysokim poziomie, jesteś w stanie grać co trzy dni. Kiedy wygrasz, musisz dalej twardo stąpać po ziemi. Kiedy przegrasz, musisz pracować jeszcze ciężej niż dotychczas.

www.calciomercato.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
29
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: