Pierwszy półfinał

Niemcy w finale Euro 2008! W pierwszym półfinale po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Turków 3-2. Zdziesiątkowana drużyna turecka walczyła niezwykle ambitnie i raz po raz atakowała bramkę Lehmana. Niemcy jednak byli zabójczo skuteczni, a decydującą bramkę strzelili w ostatniej minucie regulaminowego czasu.

Fundatorem nagród w konkursie Euro 2008 z JuvePoland jest NEOSPORT.PL

Niemcy – Turcja 3-2 (1-1)
27′ Bastian Schweinsteiger, 79′ Miroslav Klose, 90′ Philipp Lahm – 21′ Ugur Boral, 86′ Semih Sentürk
Turcy świetnie zaczęli mecz. Po prawej stronie szalał Kazim-Kazim, który dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Właśnie po jego drugim strzale do piłki dopadł Ugur Boral i mimo interwencji Lehmana zdołał zdobyć bramkę. Odpowiedź Niemców, którzy w pierwszej fazie meczu grali słabo, była natychmiastowa. Świetnie na lewej stronie poradził sobie Podolski, zagrał do Schweinsteigera, który wyprzedził obrońcę i technicznym strzałem pokonał Rüstü. W drugiej połowie obydwie drużyny zaczęły grać ostrożniej, przede wszystkim myśląc o defensywie. Mimo iż lepsze wrażenie stwarzali Turcy, to Niemcy wyszli na prowadzenie. Błąd popełnił Rüstü, który źle wyszedł do dośrodkowania. Ubiegł go Klose, który strzelił swoją drugą bramkę w tym turnieju. Turcy szybko się otrząsnęli i w swoim stylu wyrównali w końcówce. Tym razem przeliczyli się jednak, bowiem w 90. minucie Niemcy wyprowadzili jedną z ostatnich akcji. Świetnie zachował się Lahm, który dostając świetną piłkę, nie pomylił się w sytuacji sam na sam i strzelił zwycięską bramkę. Niemcy jadą do Wiednia na finał, a kto będzie ich przeciwnikiem dowiemy się już jutro.

Niemcy: Jens Lehmann, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm, Thomas Hitzlsperger, Simon Rolfes (46′ Torsten Frings), Bastian Schweinsteiger, Michael Ballack, Lukas Podolski, Miroslav Klose (90’+2′ Marcell Jansen)

Turcja: Rüstü Recber, Sabri Sarioglu, Gökhan Zan, Mehmet Aurelio, Hakan Kadir Balta, Hamit Altintop, Mehmet Topal; Colin Kazim-Kazim, Ayhan Akman (81′ Mevlüt Erdinc), Ugur Boral (84′ Gökdeniz Karadeniz), Semit Sentürk

Żółte kartki: Semit Sentürk

Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria)