Włosi odpadli w ćwierćfinale!

Koniec marzeń Włochów o olimpijskim złocie. Reprezentacja Azzurrich pod wodzą Pierluigi Casiraghiego (na zdjęciu) przegrała z Belgią w ćwierćfinale 3-2.

Włosi pierwsi objęli prowadzenie po karnym wykonanym przez Rossiego. Sytuacja wydawała się łatwa, ponieważ od tego momentu Włosi grali z przewagą jednego zawodnika. To nie wystarczyło. Po chwili było już 1-1, a w doliczonym czasie pierwszej części Belgowie wyszli na prowadzenie 2-1.
W 74 minucie kolejny rzut karny pomógł Włochom doprowadzić do remisu. Niestety na 10 minut przed końcem Moussa Dembele popisał się celnym strzałem z dalszej odległości. Na odrobienie strat nie starczyło czas. Włosi kończyli mecz również w dziesiątkę. W 80 minucie czerwoną kartkę otrzymał Viviano.

Nie mogę powiedzieć, że to sprawiedliwy wynik, bardziej wynik, który boli. Wierzyliśmy, wierzyliśmy w siebie. Kiedy się tak przegrywa to jest to wielkie rozczarowanie, ale musimy odjeść z podniesionymi głowami.
Zabrakło przebłysków, zarówno w ataku jak i obronie. Nie wiem czemu, ale nie będę szukał wymówek. Wiemy, że parę rzeczy nam nie wyszło.
“, powiedział po meczu Pieruluigi Casiraghi.

De Ceglie i Giovinco zagrali całe spotkanie. Claudio Marchisio po odniesionej kontuzji jest już w Turynie. Na szczęście to nic poważnego i już w przyszłym tygodniu będzie do dyspozycji Ranieriego.

Włochy – Belgia 2:3 (1:2)
18′ Rossi (kar.), 74′ Rossi (kar.) – 23′ Dembele, 45’+2 Mirallas, 79′ Dembele

www.en.beijing2008.cn
www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
62
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: