Ranieri: Mecz straconych szans

“Mecz straconych szans” – takim określeniem wczorajszą potyczkę z Catanią określił niezadowolony po zakończeniu spotkania trener Juventusu, Claudio Ranieri (na zdjęciu). Juve prowadziło w meczu 1:0, by ostatecznie zremisować 1:1.

Prowadzenie dał Bianconerim po raz kolejny Amauri, ale w drugiej połowie piłkarze Catanii zdołali wyrównać i utrzymać remis do samego końca. Ranieri nie krył po meczu rozczarowania tym wynikiem. “Próbowaliśmy wszystkiego, czego tylko mogliśmy, ale piłka po prostu nie chciała wpaść do siatki rywali” – stwierdził. “Nie wykorzystaliśmy tak wielu szans na zdobycie bramki, ale taki jest futbol. Są przecież i mecze, gdzie do tego, by zwyciężyć, wystarczą jedna lub dwie szanse. Catania grała swoje, całkowicie zamykając nam dostęp do ich bramki. Do tego boisko było w kiepskim stanie, choć wiem, że to nie może być wymówką.

Trener powiedział też kilka słów pod adresem Sebastiana Giovinco, który pokazał się w tym meczu z dobrej strony. “Sprowadziliśmy go z powrotem do Turynu tego lata właśnie z powodu umiejętności, jakie dzisiaj nam pokazał. Radziliśmy sobie nieźle i stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, a tego właśnie chcieliśmy.

Bianconeri mają teraz nadzieję na pokonanie w sobotę wieczorem Sampdorii, która będzie z pewnością niełatwym przeciwnikiem, tym bardziej na własnym terenie.

www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
14
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: