Moggi: Można było zrobić inaczej…

Niektórzy wręcz wyczekiwali jego komentarza odnośnie obecnej sytuacji Juventusu. W temacie powszechnego już “kryzysu” Starej Damy wypowiedział się były dyrektor sportowy turyńskiego klubu, Luciano Moggi (na zdjęciu). Skomentował on działania transferowe Bianconerich i ich wpływ na obecną sytuację klubu.

Były guru transferowy Starej Damy twierdzi, że kiedyś sytuacja w Juve była dużo lepsza, niż obecnie. Człowiek, który sprowadził w 1996 roku na Delle Alpi Zinedine Zidane’a i który potrafił prawdziwie wstrząsnąć piłkarskim mercato, przyznał, że ostatnie operacje transferowe Juve nie zrobiły na nim żadnego wrażenia. “Jestem pewien, że rozegrają dobry sezon, ale ich potencjał ma pewne granice” – powiedział Moggi w wywiadzie dla Libero. “Przede wszystkim zamiast zatrudniać Amauriego, którego nie było potrzeby kupować, można było zatrzymać w Turynie Adriana Mutu. Klub zaoszczędziłby w ten sposób pieniądze, za które mógłby kupić dobrego obrońcę i porządnego szybkiego pomocnika, dzięki czemu Camoranesi nie musiałby biegać nie na swojej nominalnej pozycji w trakcie meczu. Gdyby szefowie Juve zrobili właśnie tak, mieliby dzisiaj lepszą drużynę. Zamiast tego muszą teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojej dziwacznej wręcz polityki transferowej.

Moggi jest kolejną osobą, która w pewien sposób wyśmiała działania Juventusu podczas ostatnich okienek transferowych. Wydaje się, że Secco chce naprawić swoje błędy i sprowadzić do Turynu prawdziwie klasowych zawodników – na przykład Diego z Werderu Brema – ale dzisiaj niewielu już wierzy, że byłby do tego zdolny. Bianconeri stracili już przecież szanse na sprowadzenie między innymi Xabiego Alonso i Rafaela Van Der Vaarta, którzy w pewnym momencie byli już u progu zespołu z Turynu.

www.goal.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
53
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: