Relacja z 9. kolejki Serie A

Dziewiąta kolejka włoskiej Serie A za nami. Rozczarował szlagier – we Florencji nie padła żadna bramka, Fiorentina i Inter podzieliły się punktami. W innych meczach zgodnie z oczekiwaniami wygrywali faworyci, między innymi: Milan, Juventus, Napoli, Udinese, Genoa, Lazio. Spotkanie Romy z Sampdorią zostało przełożone.

AC Milan wygrał na San Siro 2-1 ze Sieną. Zwycięstwo podopiecznym Carlo Ancelottiego nie przyszło jednak łatwo. Rosonerri prowadzili po strzale Inzaghiego, jednak tuż po przerwie Bianconeri zdołali wyrównać. Ostateczne słowo należało jednak do Milanu. Kaka w 65. minucie pewnie wykorzystał rzut karny i Milan zdobył trzy punkty, dzięki czemu przeskoczył w tabeli Inter.
Mistrzowie Włoch jedynie zremisowali w meczu z Fiorentiną i przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Po dość dobrej, szybkiej pierwszej połowie, w drugiej z piłkarzy obydwu drużyn jakby zeszło powietrze. Mecz z pewnością nie zachwycił, nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice, którzy w środowy wieczór wybrali się na stadion we Florencji.
Bramki Alexisa Sancheza i niezawodnego Fabio Quagliarelli dały zwycięstwo Udinese, które wygrało mecz w Catanii, tym samym przerywając świetną passę rywala – zwycięskich meczów na własnym stadionie. Udinese pozostaje liderem, jednak czuje na swych plecach oddech Napoli, które bez najmniejszych problemów rozgromiło Regginę 3-0. Hat-trick w tym spotkaniu zaliczył German Denis.
Mecz Romy i Sampdorii przerwano po sześciu minutach z powodu złego stanu murawy. Kolejny termin tego spotkania zostanie ustalony w najbliższym czasie.
Zgodnie z przewidywaniami Genoa wygrała swoje spotkanie z Cagliari, choć po kontaktowej bramce Bianco, wkradło się dużo niepewności w szeregi gospodarzy.
W meczu w Weronie, beniaminek Chievo choć prowadził z Lazio, ostatecznie przegrał 1-2, po samobójczym trafieniu Mantovaniego w 82. minucie spotkania.
Mała sensacja miała miejsce w Turynie, gdzie skazywane na porażkę Torino wygrało z Atalantą. W ostatnim meczu Lecce podzieliło się punktami z Palermo remisując 1-1.

Komplet wyników 9. kolejki Serie A:

Bologna – Juventus 1-2 (0-1)
74′ Di Vaio – 12′ 56′ Nedved

Napoli – Reggina 3-0 (2-0)
8′ 16′ 64′ Denis

Catania – Udinese 0-2 (0-1)
13′ Sanchez, 83′ Quagliarella

Torino – Atalanta
62′ Amoruso, 64′ Stellone – 66′ Floccari

Roma – Sampdoria – mecz przerwany

Fiorentina – Inter 0-0

Chievo – Lazio 1-2 (1-1)
11′ Pellissier – 15′ Pandev, 83′ Mantovani

Lecce – Palermo 1-1 (1-0)
22′ Cacci – 88′ Cavani

Genoa – Cagliari 2-1 (1-0)
25′ Papastathopoulos, 55′ Motta – 66′ Bianco