Grecja-Włochy 1:1, czterech Juventinich

Prowadzona przez Marcello Lippiego reprezentacja Italii rozegrała wczoraj sparing z drużyną Grecji. Azzurri zremisowali 1:1. Wyrównującą bramkę dla Włochów zdobył Luca Toni (na zdjęciu, po prawej), dzięki której Lippi może zapisać sobie w swoim życiorysie kolejny rekord.

Unikając porażki we wczorajszym meczu ze zwycięzcami Euro 2004, Marcello Lippi ma już na koncie 31 meczów bez porażki rozegranych przez kadrę Italii prowadzoną właśnie przez niego. Do tej pory rekord należał do Vittorio Pozzo, który mógł poszczycić się 30-ma nieprzegranymi meczami reprezentacji grającej pod jego wodzą.

Lippi musiał poradzić sobie wczoraj bez kontuzjowanych Di Natale, Buffona, Amelii, Aquilaniego, Pirlo, Zambrotty i Quagliarelli. W ekipie pojawiło się za to czterech piłkarzy Juventusu: Nicola Legrottaglie, Giorgio Chiellini, Mauro Camoranesi (na zdjęciu, po lewej) i Vincenzo Iaquinta. Od pierwszej minuty zagrali Chiellini i Camoranesi, grający w “trójzębie” z Tonim i Giuseppe Rossim. Legrottaglie wszedł na boisko po przerwie, a Iaquinta dostał szansę gry w ostatnich 20 minutach spotkania, zmieniając Rossiego. Napastnik Juventusu mógł w ostatniej minucie przesądzić nawet o wygranej Włochów w tym meczu, ale jego strzał po śmiałym i akrobatycznym wyczynie minął bramkę Greków.