Ranieri: Giovinco to nie Del Piero…

Jedni twierdzą, że powinien grać zdecydowanie częściej. Inni uważają, że ma jeszcze czas, a póki co musi stale udowadniać swoją wartość. Sebastian Giovinco (na zdjęciu) to piłkarz, wokół którego stale toczą się dyskusje dotyczące tego, jaką rolę powinien pełnić w zespole Juventusu.

Po ostatnim meczu z Regginą Giovinco przyznał: “Cóż, miałem nadzieję, że pogram w tym meczu trochę więcej.” Czy faktycznie młody Włoch powinien grać częściej? Czy rzeczywiście jest zaniedbywany przez Claudio Ranieriego, czy też szkoleniowiec Juve słusznie podchodzi do tematu jego gry w pierwszym składzie z takim dystansem?

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom La Stampa sam Ranieri powiedział ostatnio, zapytany o Giovinco: “Sebastian wrócił do nas i jeszcze raz podkreślam, że bardzo w niego wierzymy, jednocześnie nie widzę konieczności, by obarczać go teraz zbyt dużą odpowiedzialnością.” Następnie dodał: “Ktoś powiedział któregoś razu, że Giovinco jest nowym Del Piero. Pamiętajmy jednak, że porównujemy tu młodego piłkarza z niesamowitym i niezwykle doświadczonym mistrzem, jakim jest Alex. Ostrożnie więc z takimi porównaniami. W Juve musisz dowodzić swojej wartości dzień po dniu, żeby w końcu odnaleźć swoją najlepszą drogę. Giovinco w Empoli grał jako skrzydłowy w systemie 4-4-2. W Juve walczy o miejsce z grupą zdeterminowanych mistrzów. Jeśli jednak pokaże mi, że sprawia, że drużyna jest dzięki niemu lepsza choćby o 1% niż wówczas, kiedy gra w niej Pavel Nedved, na przekór wszystkiemu postawię wtedy na niego.

www.lastampa.it
www.leggo.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
24
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: