Cobolli Gigli: Taka jest piłka

Wczoraj Inter wygrał 2-1 z Sieną, a zwycięską bramkę strzelił w 83. minucie Maicon, który był na pozycji spalonej. Do tej sytuacji odniósł se prezydent Juventusu, Giovanni Cobolli Gigli (na zdjęciu) w wywiadzie dla Sky. “Tak owszem, był na spalonym. Mówią o tym wszyscy, więc nie muszę tego szerzej komentować, zwłaszcza, że zrobił to już Collina, a jest dobry w swoim fachu.” Ale taka jest piłka… “W ciągu ostatnich trzech lat moim nauczycielem był Giampiero Boniperti, który wyjaśnił mi, że zawsze i wszędzie liczą się tylko wygrane mecze, także w ostatniej minucie, czy po spalonym. Nie jest to może zgodne z duchem sportowym, ale taka jest rzeczywistość. W piłce także to jest potrzebne.

11 komentarzy

pauluss
pauluss
15 lat temu

Inter to cienizna dostaną z 5-tkę od manchesteru a my wykopiemy Chelsea ! ! !

15 lat temu

ogladalem ten mecz sieny z interem i powiem szczerze ze ten sedzia nie powinien juz sedziowac w serie A , popelnial bledy jakby sedziował trampkarzy , ten spalony był 3 metrowy i bylo na nim 3 zawodników wiec tym bardziej nie rozumiem jak mozna bylo puscic gre , mysle ze jak tak dalej bedzie to sedziowe odbiora nam scudetto

Sorek21
Sorek21
15 lat temu

Jeszcze ich dorwiemy! ten sezon bedzie Nasz!

Lumberjack
Lumberjack
15 lat temu

Faktycznie - w meczu z Atalantą był tak gigantycznych rozmiarów spalony, że nawet przy pomocy dziesiątek powtórek telewizyjnych były problemy z oceną tej sytuację.

A że w przyrodzie zachodzi równowaga niech świadczy o tym fakt, że kilkanaście minut wcześniej sędziowie omyłkowo odgwizdali spalonego MM, kiedy ten wychodził "sam na sam" z Coppolą po genialnym zagraniu Amauriego.

Jest więc "just and fair" (w przypadku spalonych, gorzej z karnym :P)