Ranieri: Zlatan odszedł dla pieniędzy

Claudio Ranieri (na zdjęciu) udzielił obszernego wywiadu dziennikarzom Corriere dello Sport, którego pełna treść znajduje się w dzisiejszym wydaniu dziennika. Prezentujemy Wam fragment tej rozmowy, w której Ranieri mówi o Zlatanie Ibrahimoviću i o tym, dlaczego ten opuścił Juventus za czasów Calciopoli.

Ranieri nie ma wątpliwości: Szwed przeszedł do Interu dla pieniędzy. To nie Calciopoli była gwoździem do trumny w temacie jego przeprowadzki. Zanim Zlatan zmienił barwy klubowe, spędził w Turynie dwa lata. “Inter jest lepszą drużyną ze względu na to, że mają w składzie wielu piłkarzy. Ibrahomović wnosi do drużyny swego rodzaju jakość, ale jestem pewien, że opuściłby Juventus nawet gdyby nigdy nie było Calciopoli” – powiedział dziennikarzom Corriere Ranieri. Następnie dodał: “Jestem pewien przyczyn jego decyzji o przeprowadzce. Sprawa była prosta: nie był zbyt drogi, mało zarabiał. Chciał mieć więcej pieniędzy” – powiedział bez ogródek.

Ranieri wypowiedział się też na temat ostatniej porażki Interu w Bergamo, gdzie Nerazzuri polegli na polu bitwy, pokonani przez Atalantę 3:1. “To dziwne, zwłaszcza, że Mourinho zawsze skupiał się na defensywie. To świetny trener i jestem pewien, że jeszcze się poprawią, nawet jeśli tak naprawdę mam nadzieję, że nie” – przyznał.

Dziennikarze zapytali też Ranieriego o łączonego jakiś czas temu z Juventusem Franka Ribery’ego. Czy nie byłby idealnym następcą Pavla Nedveda w Juve? “Ribery? Cóż, niezły pomysł, jeśli tylko byłby możliwy do zrealizowania” – powiedział włoski szkoleniowiec. “Nie sądzę jednak, żeby udało się go tutaj sprowadzić. Bayern go po prostu nie odda.

www.goal.com
www.corrieredellosport.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
16
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: