Juventus dogadał się z Diego

Szefowie Juventusu dogadali się z Brazylijczykiem Diego (na zdjęciu) w kwestii warunków zatrudnienia w turyńskim klubie. Teraz pozostało tylko ustalić z kierownictwem Werderu Brema ostateczną cenę karty zawodniczej piłkarza i sfinalizować transfer.

Diego niczym Amauri” – piszą dziennikarze. Nie chodzi tu rzecz jasna o rolę na boisku, a raczej o warunki kontraktu. Brazylijczyk ma zarabiać w Juventusie niemal 4 miliony euro za każdy sezon rozegrany w koszulce Bianconerich. Sam kontrakt ważny ma być przez cztery lata. Umowa, jaka miałaby być ostatecznie zawarta po tym, jak Juventus dogada się z Werderem, miałaby być bardzo podobna do tej, która istnieje obecnie między klubem a Amaurim. Pensja zawodnika byłaby ściśle uzależniona od wyników drużyny i z każdym kolejnym sezonem – zakładając sukcesy Juve – sukcesywnie by rosła. W praktyce wyglądałoby to w ten sposób, że w pierwszym roku współpracy z Juve Diego zarobiłby 3,8 miliona euro, a w ostatnim mógłby zainkasować nawet 4,6 miliona. Zależałoby to na przykład od postawy drużyny w Champions League – turnieju, który w dalszym ciągu uważany jest przez szefostwo Juve za priorytet wśród przyszłorocznych celów.

www.tuttosport.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
73 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
73
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: