Dziś losowanie “Peace Cup”

Dwanaście czołowych zespołów świata, pięć stadionów mogących w sumie pomieścić ponad 200 tysięcy kibiców oraz pula dwóch milionów euro do zgarnięcia. Na przełomie lipca i sierpnia piłkarze Juventusu wezmą udział w turnieju “Peace Cup”. Losowanie grup już dzisiaj!

Od 24 lipca do 2 sierpnia turniej po raz pierwszy gościł będzie w Europie. Dwanaście zespołów (o cztery więcej niż w poprzednich edycjach) będzie rywalizowało na czterech stadionach Andaluzji (w Sewilli, Maladze, Jerez i Huelvie) oraz na Santiago Bernabeu w Madrycie. Drużyny podzielone zostaną na cztery grupy, z których awans do półfinału wywalczą zwycięzcy. Udział w turnieju wezmą: Sevilla FC, Real Madryt, Malaga CF, FC Porto, Olympique Lyon, Liga de Quito, Fenerbahce Stambuł, Aston Villa, Celtic Glasgow, Al-Ittihad, Seongnam Ilhwa oraz Juventus.

Organizatorem turnieju jest fundacja Sunmoon Peace Football, zajmująca się szerzeniem pokoju na świecie. Poprzednie edycje, począwszy od 2003 roku, co dwa lata odbywały się w Korei Południowej. Jej triumfatorami były do tej pory zespoły PSV Eidnhoven, Tottenhamu Hotspur i Olympique Lyon. Zwycięzca tegorocznego turnieju zgarnie dwa miliony euro. Dla drugiego finalisty przewidziana nagroda to milion euro, natomiast zespoły, które odpadną w półfinałach otrzymają po 500 tysięcy euro. Dziś wieczorem odbędzie się losowanie grup.

www.peacecup.com
www.realmadrid.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
23
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: