John Elkann bierze pod lupę Juve
Jak piszą włoskie dzienniki, między innymi Leggo i Tuttosport, dzisiaj możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat zmian w projekcie i planach strategicznych Juventusu. Na celowniku jest zarówno trener Claudio Ranieri, jak i całe ciało kierownicze klubu.
Jeszcze dwa miesiące temu, kiedy drużyna Juve brała czynny udział we wszystkich trzech turniejach – Serie A, Coppa Italia i Champions League – nikt nie dyskutował na temat przyszłości Ranieriego, Gigliego, Blanka i Secco w Turynie. Teraz sytuacja zmieniła się wręcz diametralnie. Całym tematem ma zająć się John Elkann (na zdjęciu), który ma wyrazić publicznie swoje stanowisko w sprawie przyszłych działań klubu przy okazji zgromadzenia Exor (największy udziałowiec Fiata, kontrolowany przez rodzinę Agnellich, przyp. red.), kontrolującego 60% akcji Juventusu.
Nowy scenariusz działań zakłada między innymi zmianę strategii klubu, być może łącznie z tematem własności. Wydaje się, że Elkann nabrał chęci na zatrudnienie w klubie z powrotem Lippiego, co prawda nie w roli trenera, ale jako jednego z ludzi, którzy mieliby pomóc w realizacji projektu Juventusu. John Elkann chce, żeby Stara Dama jak najszybciej na nowo zaprowadziła swoje rządy w Serie A – czyli po prostu zaczęła znowu odnosić sukcesy. W związku z tym Włoch musi poradzić sobie z tematem przyszłości kierownictwa klubu. John jest raczej sceptyczny wobec pomysłu włączania do składu obecnego zarządu nowego członka i raczej powstrzyma się od wywoływania trzęsienia ziemi w środowisku szefostwa turyńskiego zespołu. Nie ulega jednak wątpliwości, że Elkann zamierza dokładnie przyjrzeć się temu, czy Jean-Claude Blanc jest w stanie wykorzystać swoje doświadczenie i poprawić natychmiast obecną sytuację w Juventusie.
musimy zmienić trenera i zarząd a najchętniej pewnie tak jak wszyscy widzieliby na stanowisku trenera MARCELO LIPPIERGO z nim mieliśmy największe sukcesy ale w to niestety wątpie FORZA JUVE !!!!!!!!!
mam nadzieje ,ze cicho siedzial i myslal nad rozwiazanizmi a teraz konkretnie zadziala.mysle, ze argumentem-ultimatum obenych patalachow bedzie “cel” zdobycia II miejsca,ktorego im w tym przypadku nie zycze z calych sil!
@artur_89 zgadzam sie z Toba ,ze to jemu powinno zalezec…
kto stoi w miejscu,ten sie cofa-takze do roboty tegie glowy!
pozdro
mam nadzieje ze zmiany beda spore bo nie mozna bezczynnie patrzec jak ten klub stacza sie trzeba ze srodowiska juve usunac ludzi ktorzy nie dzialaja na korzysc Juventusu
Tak jest John, poustawiaj ich tam odpowiednio, a jak trzeba to usuń!
Może niewiele się wypowiada na temat Juve, ale to lepiej bo już mnie zaczyna denerwować, że co chwilę widzę w wywiadzie kółko różańcowe w postaci Ranieriego, Secco, Blanca i Gigliego.
Dużo gadają mało robią.
Mam nadzieję, że Elkann mało gada, ale dużo zrobi.
Elkann w Tobie ostatnia nadzieja.
heh pewnie znowu ściema :/
Elkann jest ostatnią deską ratunku. Niech rozwali to bractwo kolesiów i pozatrudnia ludzi, którzy znają się na futbolu.
Aż się wzruszyłem
Elkann do dzieła!
módlmy się!
no ktos wreszcie ruszyl glowa
W nim cała nadzieja…
mogę się załozyć że to tylko wymysły Tuttosportu. Ten młody Elkan jakoś specjalnie nie chce ingerować w to co się dzieje w Juventusie, od czasu do czasu odwiedzi trening i to wszystko. Przydałby się jego dziadek
AMEN !
Tak naprawde to zarzad, gazety, kibice moga sobie mowic co chca. Liczy sie to co ten pan na zdjeciu sobie pomysli. Patrzac na pozycje Fiata na rynku motoryzacyjnym w czasach globalnego kryzysu mozna wnioskowac ze Exor to zdolna grupa. Mam nadzieje ze znajda pieniadze dla Juve, bo bez tego ani rusz, chyba ze chcemy budowac druzyne przez 8 lat jak Arsenal.
Nie rozumiem tylko ostatniego zdania. Czy Elkann zamierza sie przyjrzec tylko pracy Blanka? Dla mnie to najbardziej pracowity czlowiek w Juve. Niech zobacza co robi Secco z Giglim.
Potrzeba rewolucji w Juve….
Elkan na prezydenta!! ;]…to chyba jeden z niewielu ludzi którzy widzą co sie dzieje i nie udają że to sie nie stało i wszystko bedzie dobrze.Respect!!
Mati1990 dzieki!! wlasnie go sobie sprowadzilem w fmie, koles jest kosmiczny 😀 po 3 meczach zostal krolem strzelcow ligi i obronil wszystkie karne, pozatym juz ma zapewniona nagrode dla najlepszego obcokrajowca sezonu 😀
ale na jakiej pozycji gra ten Elkann ? jak ma DNA mistrzow to moze sie przydac
Co jak co ale jemu powinno zależeć najbardziej na sukcesach Juve, bo on z tego czerpie korzyści, nie ma żadnego tytułu, to nie ma pieniążków w kieszeni. Mam nadzieję, że zatrudni kogoś nowego, przynajmniej od transferów, a Secco pójdzie owce paś. Wątpliwe, że zwolni Ranierego, to jest moje i wasze marzenie 😛
Bracie…. na absolutnie wszystkich! Strzela z akcji, karne, wolne i z Kałasza! Dogrywa, wrzuca, podaje, asystuje i czaruje lepiej, niż CR 7. Poza tym broni, biega wzdłuż linii, wybija, odgrywa, podaje do pomocników i jeszcze dłubie w nosie xD A nawet na bramce stanie, jak potrzeba!
“Chcę powiedzieć, że wszystkie ostatnie wydarzenia związane z Juventusem nie są i nigdy nie były po myśli rodziny Agnellich. Całkowicie akceptujemy i popieramy wizję Juventusu, której wyrazicielami są G. Cobolli- Gigli i J.- C. Blanc. Wierzymy, że sterowany przez nich Juventus wróci na szczyt w przeciągu obiecanych przez trenera Claudio Ranieiriego 5 lat. A skoro o nim mowa- chcę powiedzieć, ze C. R. cieszy się naszym całkowitym i głębokim poparciem, ma naszą pełną akceptację i jesteśmy w 100 % zgodni do wizji Juventusu. To wszystko, co chciałem ogłosić, dziękuję państwu za uwagę…
Proszę? Diego? A, tak. Lubię jego obrazy. Velasquez i El Greco to moi ukochani mistrzowie.”
ale na jakiej pozycji gra ten Elkann ? jak ma DNA mistrzow to moze sie przydac
W fm gra jako wysuniety bramkarz
Rodzie Agnellich – ratujcie Juventus !
Mam nadzieję że zrobi rewolucję. Zrobić wybory jak w Hiszpanii na prezydenta i git ;]
odwoła caly zarząd i zwolnii trenera !!
@MaNieK_JuVe – z całym szacunkiem, ale jakby wszyscy na tym forum się złożyli, to ja bym nie widział przyszłości Juve :]
Oby rozpętał burzę 😛
Już od jakiegoś czasu z utęsknieniem czekam na reakcję właścicieli na ten cały burdel. Przecież to są ich pieniądze i honor, które miesza się z błotem.
Może dzisiaj coś powie.. przemówi ludzkim głosem…
Póki co nic nie zrobił, to gazety piszą jak na razie, a nie on mówi.
wez za morde ta bande darmozjadow!
Złóżmy się i kupmy pakiet większosciowy akcji a potem drogą demokratycznych wyborów zakupmy pilkarzy, zatrudnijmy działaczy i lepszego trenera. Innego wyjscia nie ma !