Juve-Lecce przy pustych trybunach

Sąd rozpatrzył odwołanie Juventusu od wcześniejszej decyzji, na mocy której piłkarze Ranieriego mieliby rozegrać najbliższy mecz z Lecce przy pustych trybunach. Decyzja sędziów jest negatywna – tym samym zawodnicy Starej Damy faktycznie nie będą mogli liczyć na wsparcie kibiców w niedzielę.

Przypomnijmy: cała sprawa sięga korzeniami meczu z Interem, kiedy to tifosi Juve wykonywali rasistowskie przyśpiewki pod adresem Mario Balotellego. Sąd postanowił najpierw, że karą za takie zachowanie będzie konieczność rozegrania meczu z Lecce przy pustych trybunach. Juventus odwołał się od tej decyzji. Na dzisiejszej sprawie w imieniu turyńskiego klubu wystąpili Franzo Grande Stevens, Michele Briamonte i Luigi Chiappero, którzy przedstawili argumenty obronne opierające się na tym, że czyn, za który ukarano Juventus, nie był przestępstwem. Dopiero w przypadku powtarzających się wybryków rasistowskich do tej pory kluby karane były dyskwalifikacją dotykającą bezpośrednio meczu. Obrońcy Juve powoływali się na przykłady innych klubów, które w podobnych sytuacjach były karane wyłącznie grzywną, bez konsekwencji w postaci pustych trybun. Ostatnimi dniami różne postacie ze świata futbolu – w tym trener Interu, Jose Mourinho – wyrazili przekonanie, że wspomniane wcześniej przyśpiewki kibiców były wyrazem raczej niewiedzy i głupoty ludzkiej, niż rasizmu.

Nie zmienia to jednak faktu, że sąd podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję i negatywnie rozpatrzył odwołanie od wydanego wówczas wyroku. Mecz Juventusu z Lecce zostanie rozegrany przy pustych trybunach Stadio Olimpico w Turynie.

www.tuttosport.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
9
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: