Buffon o losowaniu do Euro 2012

Gianluigi Buffon (na zdjęciu) skomentował losowanie grup kwalifikacyjnych do Euro 2012, jakie odbyło się w Warszawie. Włosi znaleźli się w grupie C z Serbią, Słowenią, Irlandią Północną, Estonią i Wyspami Owczymi.

Numer jeden kadry Italii i drużyny Bianconerich powiedział po losowaniu: “Powiedziałbym, że trafiliśmy do fascynującej grupy. Najgroźniejszymi rywalami będą dla nas najpewniej Serbia i Słowenia. Ale uważałbym też na Irlandię, która może nieźle namieszać. Estonia i Wyspy Owcze wydają się być najłatwiejszymi rywalami spośród wszystkich w naszej grupie. O awans będzie trzeba trochę się namęczyć, ale nie mamy innego wyjścia – musimy to zrobić“.

Wśród pięciu grupowych rywali jest Irlandia Północna, zespół, który przywołuje na pamięć Buffonowi pewne wspomnienia dotyczące początków jego kariery. “Cieszę się, że na nich trafiliśmy” – powiedział Gigi. “To właśnie w meczu przeciwko Irlandii rozegrałem swój pierwszy mecz w reprezentacji, w którym wyszedłem w podstawowym składzie. Grałem wtedy jeszcze w młodzikach, w kadrze U-15” – wyjaśnił.

www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
10
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: