Chiellini: Musimy odzyskać dawny entuzjazm

Jeśli Juventus myśli poważnie o jakimkolwiek zaistnieniu na europejskich boiskach w najbliższym czasie, to nie ma na co czekać. Teraz, gdy występ w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów stanął pod znakiem zapytania i gdy Bianconerim przyjdzie zagrać w Lidze Europy, nie ma już miejsca na żaden kryzys.

Swoje dwa gorsze wtrącił do całej sprawy obrońca Bianconerich, Giorgio Chiellini (na zdjęciu). “Dlaczego znajdujemy się w takim położeniu? Jest wiele czynników i trudno jest odnaleźć rozwiązanie. Gdybyśmy je znali, nie bylibyśmy teraz w tej sytuacji. Żeby z niej wyjść, musimy dawać z siebie 110% tak, jak czynimy to teraz i oczekiwać promyka, który rozpali nasz entuzjazm“.

A żeby tak się stało trzeba także potrafić odczytać intencje nowego trenera, między innymi te związane z grą trzema obrońcami – temat jak najbardziej bliski Chielliniemu. “Zaccheroni przyniósł ze sobą nowe entuzjastyczne podejście, nowe ćwiczenia i sposób gry. Musimy jedynie wdrożyć w życie jego wytyczne. Jego pierwsze mecze przeciwko Lazio i Livorno nie były czymś niesamowitym, jednak z nieco większą dozą szczęścia udałoby nam się osiągnąć zwycięstwa. Z czterema punktami więcej na koncie bylibyśmy w zupełnie innej pozycji. Zdajemy sobie sprawę z potrzeby poprawy, przede wszystkim jeśli chodzi o spójność, bo ostatnio kiepsko u nas z tym aspektem“.

Pierwszymi okazjami do znalezienia iskierki nadziei będzie niedzielne spotkanie z Genoą oraz mecz z Ajaxem. “Pierwszy mecz z Rossoblu był wspaniałym występem, być może naszym najlepszym zaraz po meczu z Sampdorią. Nie zdobyliśmy kompletu punktów tylko z powodu pewnych szczegółów. Liga Europy stała się dla nas ważnym celem i ciekawie będzie zmierzyć się z zespołami o odmiennej mentalności i sposobie na grę“.

www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: