Italia przeciwko Interowi?

Dzisiejszy mecz finałowy Champions League w teorii jest pojedynkiem włosko-niemieckim, ale tak naprawdę należałoby go chyba nazwać pojedynkiem Niemcy vs reszta świata, bo przeciwnik Bawarczyków z włoskim pochodzeniem niewiele ma wspólnego. “Jeśli Inter przegra finał Ligi Mistrzów, jestem pewien, że nasi kibice wyjdą na ulice, by to świętować” – słowa Giampiero Paradiso, prezydenta Juventus Club w Rivoli. “Nie zorganizowaliśmy niczego szczególnego, bo to przynosi pecha. Gadając zbytnio ryzykujemy tym, że Nerazzurri dostaną nagle skrzydeł, a do tego doprowadzić absolutnie nie chcemy“. Dobrze zorganizowane kibicowanie nie niesie za sobą niebezpieczeństwa. “Przegrana Interu w ogóle by nas nie wzruszyła” – przyznaje Carlo Perruquet, prezydent Forza Juve Fans Club. “Gdyby była to drużyna włoska, nasze zachowanie byłoby o wiele cieplejsze, jednak biorąc pod uwagę fakt, że grają tam sami obcokrajowcy, o wiele lepiej będzie, jeśli przegrają. Nie warto się z tym kryć“.

Nieco odmienną opinię zdaje się prezentować, przynajmniej w słowach, Club Torino Doc: “Inter to nasz najpoważniejszy wróg, jednak mamy zamiar uszanować walory sportowe. Na chwilę obecną nie mamy w planach żadnego świętowania”. Wtóruje mu Juventus Club Primo Amore i jego prezydent, Andrea Scilipoti: “Zawsze kibicuję włoskim ekipom, nawet jeśli nazywają się Inter. Jednak z pewnością niektórzy nasi członkowie również będą wspierać Bayern. Najlepszym dla nich wyjściem byłoby pojechać do Madrytu wspierać własną drużynę, ale nie mogąc tego zrobić życzą jak najgorzej naszemu rywalowi“.

W jeszcze innym tonie wypowiedział się Stefano, jeden z przedstawicieli Drughi. “Koncentrując się na manifestacji z 29 maja nie mamy czasu na takie sprawy. Przy tej okazji uczcimy pamięć 39 tifosich, ale podniesiemy głos także w sprawie 29 tytułów mistrzowskich, które nam skradziono. Nikt tutaj nikomu nie zabrania świętowania ewentualnej klęski Interu. Osobiście jednak nie obejrzę tego spotkania, jest wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia“.

www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
65
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: