Buffon: Poczekajmy do wiosny z oceną

Zapomnijmy w końcu o Calciopoli i patrzmy w przód – taki apel wystosował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w Coverciano Gianluigi Buffon (na zdjęciu). Reprezentacja Włoch przygotowuje się do towarzyskiego starcia z Niemcami.

Buffon, zapytany o obecną jakość pracy sędziów prowadzących mecze Serie A i teorie, jakoby traktowanie przez nich Juventusu sięgało korzeniami jeszcze afery Calciopoli oraz ostatnich poczynań działaczy klubu wobec wyroków w tej sprawie, Gigi odpowiedział: “Chyba już wystarczy tej dyskusji na temat Calciopoli i ciągłego spoglądania wstecz. Osobiście wolę patrzeć w przód, ponieważ choć przeszłość jest istotna, to przyszłość jest najbardziej istotną sprawą“.

Na temat pomyłek sędziów powiedział z kolei: “Nie da się ukryć, że pewne błędy arbitrów szczególnie nas skrzywdziły, ale jestem sportowcem i wiem, że to po prostu błędy, nic poza tym. Nigdy nie uważałem, że sprawa może mieć drugie dno. Jeśli chodzi o mecz z Interem, podchodzę do tego jak do pojedynku z najlepszą drużyną na świecie. Mam nadzieję, że najgorsze już za nami i że wyłoniliśmy się już z mroku. Żeby teraz to potwierdzić, musimy dobrze poradzić sobie z Interem. Jeszcze nie tak dawno mówiono o nas jako o niezwykłej drużynie, która ma za sobą wyjątkowe mercato. Potem zmieszano nas z błotem, mówiąc, że klub dokonał beznadziejnych zakupów. Osobiście zgadzam się z Del Nerim: prawda leży pośrodku. Poczekajmy do wiosny – wtedy możemy oceniać Juventus“.

www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
24
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: